Ką daryti, jei telefono ekranas pradeda neveikti tinkamai?

Administratorius/ 28 balandžio, 2025/ Transporto logistika

Telefono ekranas – tai tiltas tarp žmogaus ir skaitmeninio pasaulio. Per jį mes rašome žinutes, žiūrime vaizdo įrašus, skaitome naujienas, fotografuojame, naršome internete ar net valdome išmaniuosius namus. Tad kai ekranas pradeda veikti ne taip, kaip turėtų – reaguoja lėtai, nepataiko į lietimo taškus, mirga ar visai neatsiliepia – tai sukelia ne tik diskomfortą, bet ir trikdo kasdienį gyvenimą. Svarbiausia – neignoruoti šių ženklų ir žinoti, kokių veiksmų imtis, kad išvengtum didesnės žalos ar brangaus remonto.

Pirmieji ženklai, kad ekranas „nesveikuoja“

Ekrano veikimo sutrikimai dažniausiai prasideda subtiliai: ekranas reaguoja ne iš karto, spaudžiant vieną vietą, reaguoja kita, arba vaizdas ekrane ima „mirguliuoti“. Kartais spaudžiant tam tikras ekrano dalis atsiranda keistos dėmės, arba pradedama matyti vaivorykštės efektą – tai signalas, kad gali būti pažeistas vidinis sluoksnis.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jei ekranas kartais užtemsta be priežasties arba išlieka tamsus net įjungus telefoną. Tokie simptomai gali rodyti tiek fizinį pažeidimą, tiek programinį sutrikimą ar net baterijos bei motininės plokštės problemas. Kuo anksčiau reaguosite, tuo daugiau šansų išvengti rimtų gedimų.

Patikrink, ar kaltas tik ekranas

Kai ekranas pradeda veikti netinkamai, svarbu suprasti, ar kaltas jis vienas, ar tai – sudėtingesnės problemos pasekmė. Gali būti, kad tai tik laikinas programinės įrangos strigimas – ypač jei buvo neseniai įdiegtas atnaujinimas. Tokiu atveju verta pabandyti priverstinai perkrauti įrenginį. Tai dažnai padeda „išvalyti“ sistemą ir atkurti ekrano funkcionalumą.

Jei ekranas nereaguoja po kritimo ar kontakto su drėgme, greičiausiai problema – fizinė. Tokiu atveju negalima delsti – reikia kuo greičiau kreiptis į specialistus, nes pažeidimai gali plėstis.

Ką daryti savarankiškai?

Pirmiausia – atjunk telefoną nuo visų išorinių priedų, pavyzdžiui, įkroviklio ar ausinių. Kartais trikdžiai kyla dėl priedų nesuderinamumo ar techninės įtampos. Antra – nuimk apsauginį stiklą ar dėklą, jei įtari, kad jis gali trukdyti jautrumui. Kartais net nekokybiškas grūdintas stiklas sukuria pojūtį, kad ekranas nereaguoja tiksliai.

Taip pat verta pabandyti įjungti „saugaus režimo“ funkciją (jei tavo telefonas ją palaiko) – ji leidžia naudoti įrenginį be trečiųjų šalių programėlių. Jei tokiame režime ekranas veikia puikiai – tikėtina, kad problema yra programinė.

Kada kreiptis į specialistus?

Jei ekranas ir toliau elgiasi nenuspėjamai, pradeda rodyti vertikalias linijas, juostas, nebereaguoja į lietimą – metas kreiptis pagalbos. Net jei jis dar „kaip ir veikia“, bet vizualiai matyti, kad kažkas ne taip, remontą geriau atlikti kuo anksčiau. Kuo ilgiau naudojamas pažeistas ekranas, tuo didesnė tikimybė, kad problemos išplis į kitas įrenginio dalis.

Pavyzdžiui, jei esi „Apple“ naudotojas ir tavo telefonas – vienas populiariausių modelių, iphone 11 pro ekrano keitimas gali būti optimalus sprendimas ne tik dėl estetikos, bet ir dėl funkcionalumo bei saugumo. Laiku atliktas remontas padeda išvengti papildomų kaštų ateityje ir užtikrina, kad įrenginys tarnaus ilgiau.

Prevenciniai įpročiai, kurie prailgina ekrano gyvavimą

Kad ateityje netektų susidurti su panašiomis problemomis, verta išsiugdyti kelis paprastus, bet efektyvius įpročius. Visuomet naudok kokybišką dėklą su apsauginiais kraštais ir grūdintą stiklą. Nešiok telefoną atskirai nuo raktų ar kitų kietų objektų. Venk ilgo naudojimo lauke šaltyje arba tiesioginiuose saulės spinduliuose – staigūs temperatūros pokyčiai gali paveikti ekrano jautrumą.

Ir svarbiausia – jei pastebi bet kokius pakitimus ekrano veikime, nedelsk. Greita reakcija dažnai padeda išvengti didesnių bėdų.

Share this Post