Paskirstymo diržų keitimas

administratorius/ September 30, 2015/ Automobilių dalys, Autoservisas/

Tam, kad lengviau suprastume apie ką kalbame, pravers žinios apie tai, kaip kitaip dar vadinamas paskirstymo diržas. Matyt jau esate girdėję, paskirstymo diržas dar gali būti vadinamas ir pagrindiniu variklio diržu.

Paskirstymo diržo paskirtis – pasirūpinti, kad variklis veiktų sklandžiai, jungti variklio apačią su viršumi bei uždegti kurą. Variklio apačia atsakinga už ratų sukimą, viršus – už kuro uždegimą tam tikru momentu, o kuro išskirta galia suka stūmoklius, stūmokliai – transporto priemonės ratus. Tam, kad kuras būtų uždegamas ir automobilis veiktų, variklio apačia ir viršus turi būti suderinti.

Paprastai paskirstymo diržą reikia keisti pravažiavus nuo 50 iki 100 tūkstančių kilometrų. Tačiau šie skaičiai, tai tik vidutinis standartas.

Kaip žinoti, kiek ilgai tarnauja būtent Jūsų pagrindinis variklio diržas?
Automobilio paskirstymo diržo galiojimo laiką kiekvienas automobilio gamintojas nustato skirtingą.

Kokią žalą gali padaryti trūkęs pagrindinis (paskirstymo) diržas?
Blogiausia, kas gali nutikti, tai – paskirstymo diržo nutrūkimas, dėl kurio padaroma žala varikliui. Nutrūkus pagrindiniam diržui automobilis paprastai užgęsta. Jei jau taip nutiko, kad užgesote dėl nutrūkusio paskirstymo diržo – netempkite automobilio ir nemėginkite automobilio užvedinėti rakteliu ar starterio pagalba. Taip galite tik dar labiau pažeisti variklį: mašinai važiuojant stūmokliai kilnojasi ir lanksto vožtuvus, vėl ir vėl mėginant užvesti variklį ir pajudinti mašiną ir vietos, galite pažeisti variklio galvutę.

Keičiate pagrindinį variklio diržą? Kartu su juo teks pakeisti ir dar kelis įtempėjus
Keičiant paskirstymo diržą nėra privaloma, tačiau visgi rekomenduojama, kartu atnaujinti ir už jo įtempimą atsakingus įtempiančius guolius, kurie dar vadinami pagrindiniais diržo įtempėjais. Paprastai guolių būklė patikrinama, tam, kad būtų galima nuspręsti ar jau yra būtinybė juos atnaujinti. Įtempėjų kiekis skirtinguose varikliuose yra nevienodas. Todėl vieno automobilio paskirstymo diržų ir jo įtempėjų pakeitimo kaina gali kiek skirtis nuo kito automobilio.

Pagrindinio diržo keitimas nėra sudėtinga procedūra, jei mėgstate patys prižiūrėti savo automobilį ir išmanote jo veikimo principus. Tačiau, jei nutiko taip, kad kelyje diržas ėmė ir nutrūko, tuomet patartina nieko nelaukiant ir nebloginant padėties kviesti specialistus.