Žalioji kortelė, kaip ją gauti ir kokia nauda?

administratorius/ December 16, 2014/ Saugumas kelyje/

Žaliosios kortelės sistema Lietuvoje įsigaliojo 2003 metais spalio 15 dieną. Po to kai nacionaliniai draudikų biurai Generalinėje asamblėjoje (Lione) priėmė teigiamą sprendimą dėl Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro narystės Biurų taryboje, kurios būstinė įsikūrusi Briuselyje.

Šioje tarptautinėje transporto priemonių draudimo sistemoje pagrindas yra valstybių tarpusavio sutartys, kurios užtikrina, kad šiai sistemai priklausančiose šalyse po eismo įvykio padaryta žala nukentėjusiajam būtų atlyginta nepriklausomai nuo to ar kaltininko automobilis registruotas toje šalyje ar užsienyje. Šiai sistemai priklauso jau 46 valstybės.

Pati žalioji kortelė tai yra tarptautinis dokumentas – transporto priemonės draudimo liudijimas. Apsidraudus privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu ir įtraukus galiojimo užsienyje sąlygą – „Žaliosios kortelės“ liudijimą gaunate nemokamai arba už papildomą mokestį. Šis mokestis priklauso nuo keletos veiksnių: nuo šalių į kurias planuojama vykti (ar bent jas kirsti) su apdraustąja transporto priemone, nuo transporto priemonės techninių parametrų ir nuo laikotarpio, kiek planuojama būti užsienyje. Šiai sumai numatyti galima naudoti internetinę draudimo skaičiuoklę (http://draudimas.ld.lt/). Kuri yra labai patogi, neišeinant iš namų galima nustatyti preliminarią draudimo kainą.

Nauda tokia, jog užsienio šalyse, kuriose galioja žaliosios kortelės sistema, nereikės įsigyti transporto valdytojo civilinės atsakomybės pasienio draudimo poliso, galiojančio pagal tos valstybės įstatymus. Tiesa, žaliąją kortelę galite įsigyti ir pasienio teritorijoje, tačiau dėl nepalankaus valiutos kurso gali tekti sumokėti net iki kelių kartų brangiau. Nauda yra akivaizdi, ypač jei esate aistringi keliautojai. Nereikia sukti galvos dėl papildomo draudimo ir išlaidų.