Žemės ūkio transporto gamintojai Lietuvoje

Lina/ March 29, 2016/ Žemės ūkio transportas/

Tiems, kurie gyvenime verčiasi žemės ūkių, tikriausiai šie vardai bus girdėti, tačiau, ko gero, ne daugelis iš mūsų žino, kad Lietuvoje turime nemažai žemės ūkio transporto gamintojų. Žinoma, dauguma gamintojų tiekia smulkesnę techniką, transporto priedus, padargus, tačiau galime pasidžiaugti, kad lietuviai ne viską importuoja ir perparduoda.

Trumpai apie keletą iš Lietuvos žemės ūkio transporto ir technikos gamintojų.

UAB „LAUMETRIS“
Kėdainių rajone, Keleriškių kaime įsikūrusi įmonė „Laumetris“ gamina įvairią žemės ūkio techniką, nuo transportavimo technikos, griovių priežiūros mašinų ir kultivatorių iki puspriekabių, šienapjovių, sėjamųjų ir grūdų traiškytuvų. Ir šis sąrašas neužsibaigia šiais technikos prietaisais.
Įmonė savo veiklą pradėjo dar 1993 metais ir tuomet gamino tik nedidelių gabaritų padargus, tokius kaip kultivatoriai ir plūgai. Vėliau išplėtė gamybą, na, o dabar „Laumetris“ ne tik parduoda savo gamybos produktus Lietuvoje, bet ir turi oficialius pardavimų atstovus Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje. Taip pat „Laumetris“ su savo gamybos technika dalyvauja pasaulinėse parodose bei artojai, naudodami „Laumetrio“ konstruotus ir pagamintus specialius plūgus, dalyvauja arimo varžybose, kur pirmą kartą sudalyvavę 1999 metais, iškovojo bronzą.

UAB „AGROFORTEKA“
Kaune įsikūrusi įmonė, kuri gamina ne tik žemės ūkio, bet ir statybų bei miškų techniką. Jų pasiūloje: krautuvai, savivarčiai, priekabos, miško tranšėjai, buldozeriai, griebtuvai, kardaniniai velenai, medienos smulkintuvai bei įvairios žemės ūkio ir miško technikai reikalingos detalės.

UAB „ADRAVA“
Mažeikiuose veiklą vystanti, krautuvų, priekabų ir puspriekabių gamintoja — įmonė „Adrava“. Puspriekabės ir priekabos gali būti suprojektuotos ir pagamintos su platformomis bei atidaromais bortais, taip pat jiems pritaikomos mobilios rampos. Priekabos skirtos sunkių krovinių, birių medžiagų transportavimui.

Kiti Lietuvos žemės ūkio transporto ir technikos gamintojai: AB „RADVILIŠKIO MAŠINŲ GAMYKLA“, AB „ROKIŠKIO MAŠINŲ GAMYKLA“, UAB „SAJINAS“, AB „UMEGA“, UAB „STRONGA“, UAB „WESTERN FABRICATIONS“ ir UAB „UNIVERSE GROUP BALTIC“. Štai ir visi žymiausi Lietuvos žemės ūkio transporto gamintojai, kurie projektuoja bei gamina transportą, techniką, jos padargus bei detales. Dauguma jų parduoda savo produkciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dalyvauja parodose bei konkursuose.

žemės ūkis, transporto gamintojai Lietuvoje