Žemės ūkio transportas ir technika leidžia mėgautis lietuviškų produktų privalumais

Lina/ March 29, 2016/ Žemės ūkio transportas/

Tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje kiekvienas pirkėjas labai vertina ūkininkų produkciją, nes ji paprastai yra ekologiška ir nekenksminga ne tik mūsų aplinkai, bet ir mūsų organizmams. Juk dabar taip madinga ir populiaru sveikai gyventi: pilnavertiškai maitintis, vengti cheminių priedų maiste bei sportuoti. Tiesa, tai nėra vien tik mados ir populiarumo reikalas. Žmonės ir tiesų darosi vis sąmoningesni ir siekia maitintis ne tik kuo natūralesniais produktais, bet ir vis dažniau renkasi Lietuvišką produkciją. Tiesa, dabar lietuviški ekologiški produktai yra gerokai brangesni už įprastą produkciją. Tačiau galbūt ateityje, kainos išsilygins.

Lietuva skatina smulkių ūkių verslininkus. Todėl vis dažniau parduotuvėse pamatome lietuviškos produkcijos stendus. Tikra tiesa, kad lietuviška produkcija yra sveikesnė, be to ir skanesnė. Klausite kodėl? Juk naudojamas žemės ūkio transportas ir technika yra daugiau ar mažiau, bet tokia pati? Tai kas tuomet taip skiriasi, kad mes norime būtent lietuviško produkto?

žemės ūkio transporto teikiama nauda

Atvežtiniai, importuoti produktai kartais, kol mus pasiekia, nukeliauja tūkstančius kilometrų. Dėl to, greitai gendančiuose maisto produktuose yra naudojami konservantai, kurie kenkia mūsų sveikatai. Ne visi konservantai yra kenksmingi. Konservantais vadinami sintetiniai ir taip pat — natūralūs, konservuojančių savybių turintys produktai, tokie kaip druska, actas, citrinos rūgštis, cukrus, medus ar medžio dūmas. Kadangi lietuviški produktai prekybos centruose atsiduria per dieną, dažniausiai jie būna šviesūs (jei tai ne konservuoti gaminiai ar mėsos produktai: vyniotiniai, dešros). Galima nesunkiai atskirti šviežio, natūraliai sunokusio pomidoro skonį, nuo dar žalio nuskinto, purkšto konservuojančiomis sintetinėmis priemonėmis ir sunokinto jau ne visai natūraliai.

Taigi, prie to, kad Lietuvoje galime mėgautis lietuviškų produktų skoniu, prisideda ir Lietuvos žemės ūkio transporto gamintojai. Galime būti dėkingi ne tik ūkininkams, bet ir žemės ūkio transportui bei kitai technikai, be kurios ūkininkai negalėtų verslauti. Be to, vis daugėja žemės ūkio transporto bei technikos gamintojų, kurie palengvina žemės ūkio vystymosi procesą. Juk Lietuvoje įsigyti techniką ir ją parsigabenti yra kur kas patogiau nei užsienyje.