Kas yra viešieji pirkimai?

Migle/ September 2, 2019/ Verslo logistika/

Apie ką pagalvojate išgirdę žodį viešieji pirkimai? Nešvarūs sandėriai, netinkamai panaudoti mokesčių mokėtojų pinigai ir kiti panašūs epitetai. Visi šie atvejai labai tamsiai atspalviais nupiešią šį iš esmės paprastą procesą. Viešieji pirkimai tai valstybės organizuojami konkursai pirkti prekes ar pasaugas pagal reglamentuotas taisykles – viešųjų pirkimų įstatymą. Valstybinės įmonės, savivaldybės turi užtikrinti vienodas sąlygas visiems pardavėjams ir rinktis tą kuris siūlo palankiausius įkainius, trumpiausią darbų atlikimo terminą ir prekes labiausiai atitinkančias techninę specifikaciją.

Vienodų konkurencinių sąlygų sudarymas ne visada išlaikomas ir apie tai perskaitome apie pareikštus įtarimus atsakingiems darbuotojams. Jei konkurso vertė yra didelė, pirkimo procesui taikomi papildomi reikalavimai. Dalyviams būti atsakyti į kvalifikacijos klausimyno klausimus, tik reikalavimus atitinkantys tiekėjai gali dalyvauti konkurse. Kiekviena įmonė nori ilgalaikių prekių tiekimo ar paslaugų teikimo sutarčių todėl viešieji pirkimai yra gera proga pabandyti padidinti įmonės pajamas. Tos įmonės kurioms pavyksta tai padaryti gauna ir papildomą naudą t. y. Didesnį įmonės vardo žinomumą ir patikimumą partnerių akyse. Ne visuomet nugalėtoju tampa mažiausią kainą pasiūliusi įmonė. Svarbu greitis per kurį galite įgyvendinti užsakytą projektą.

Viešieji pirkimai neapsieina be ginčų, juos sprendžia viešųjų pirkimų tarnyba. Atviri viešieji pirkimai skirstomi pagal vertę, maža vertė reiškia tai yra supaprastintas pirkimas, kai atitinka vieną iš šių sąlygų: prekių ar paslaugų pirkimo vertė yra mažesnė kaip 58000 Eur (be PVM), o darbams taikoma 155000 Eur (be PVM) riba. Perkanti įmonė gali suskaidyti pirkimo objektą į dalis ir kiekvienai jų reikalauti sudaryti po atskirą sutartį. Tiekėjai gali teikti pasiūlymus skirtingoms pirkimų dalims. Informacija apie vykstančius konkursus skelbiama viešųjų pirkimų tarnybos tinklapyje ir centriniame viešųjų pirkimų portale.

Daugiau informacijos apie konkursų valdymą taip pat rasite įmonės svetainėje:

http://www.terraproject.lt/funkcionalumas/konkursu-valdymas.aspx