Suvirinimo aparatai: autoservisui bei nuosavam garažui

Lina/ July 7, 2016/ Automobilių dalys, Autoservisas, Transporto priemonės/

Kiekvienas vyras savo nuosavame garaže norėtų turėti tokią įrangą, kuri ne tik padėtų greitai suremontuoti buitinę techniką, bet ir automobilį. Nors yra garaže mėtosi įvairūs varžtais, atsuktuvai ar generatoriai, vis vien reikia profesionalios technikos, kuri ne tik gelbėtų esant problemai, bet ir praverstų pažįstamiems. Jei moterims pavydu dėl gražesnės suknelėms, tai vyrai vienas kitam dažnai pavydi arba transporto priemonės, arba to kas yra jų garaže.

Dažnai pas vyrus galima pamatyti ne tik įvairias tekinimo stakles, bet ir prietaisus, kurie gali padėti suvirinti metalą. Juk esant nedideliems defektams, įtrūkimams suvirinimo aparatas išties praverčia. Todėl dabar yra prekiaujama įvairiais suvirinimo aparatais su akcijomis ir be jų, tačiau dažniausiai pasiklystama ne dėl kainų, bet dėl aparato tipo. Dėl šios priežasties norime pristatyti du dažniausiai naudojamus suvirinimo aparatus, kurių veikimo principai iš esmės gali skirtis, bet jie tinkamiausi yra virinant transporto priemonės detales.

Volframo dujų suvirinimo aparatas (TIG)

Suvirinimo aparatas, kuris naudoja volframo dujas. Pagrindiniai principai dėl ko geriausia naudoti šį virinimo aparatą:
—atliekamas švarus, aukštos kokybės suvirinimas;
—geba suvirinti labai ploną medžiagą;
—galima sulydyti didelius metalo plotus;
—mažesni žiežirbų purslai;
—aukštos kokybės suvirinimo rutuliukai.
Išties šio suvirinimo aparato pliusų yra nemažai, tačiau yra ir keletas minusų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis suvirimo aparatą. Iš pradžių norint atlikti bet kokius virinimo darbus, reikia turėti gerus įgūdžius. Taip pat šio tipo suvirinimo aparatai su akcijomis sunkiai gaunami, todėl reikia nusiteikti, kad kaina šiek tiek bus per aukšta. Beje, yra reikalingas išorinis apsauginių dujų balionas. Ir galiausiai, medžiagos turi būti be purvo ir rūdžių.

Dujinis lankinio suvirinimo aparatas (MIG)

Plačiai naudojamas virinant automobilio detales, nes gali suvirtinti bet kokio tipo metalą. Šio suvirinimo aparato pliusai:
—dėl didesnio elektrodų efektyvumo yra išmetama mažiau atliekų;
—mažesni karščio impulsai;
—minimalios siūlės sulydymas;
—mažesni suvirinimo garai;
—nereikia didelių įgūdžių norit virinti su šiuo aparatu;
Kaip ir pastarasis suvirinimo aparatas, taip ir šis turi neigiamų pusių. Jam irgi reikalingas apsauginis dujų balionas, taip pat yra apribotos suvirinimo pozicijos (negalima vertikaliai). Kaip ir TIG šio tipo suvirinimo aparatai su akcija irgi sunkiai gaunami ir yra brangesni. Galiausiai, negalima virinti storo sluoksnio medžiagos ir ji turi būti be rūdžių bei purvo.