Dviračiu į darbą – patogu ir greita

administratorius/ December 31, 2014/ Transporto priemonės/

Tikslą iš taško A į tašką B greičiausiai galima pasiekti automobiliu. Toks mitas dažnai gajus daugelio iš mūsų galvose. Tačiau ar tikrai taip yra?
Su šiuo teiginiu nesutiktų į darbą keliaujantys dviračiu. Apklausų duomenimis lietuvis vidutiniškai 10 kilometrų į darbą keliauja 30-40 minučių. Tokį patį atstumą dviračiu jis įveiktų per 20 minučių. Vidutinis greitis hibridiniu dviračiu – ~30 km/h, maksimalus ~43 km/h. Automobiliu keliaujama panašiu greičiu.
Geras miesto ar hibridinis dviratis kainuoja apie 2 tūkst. Lt. Gero automobilio kaina yra žymiai didesnė. Nereikia pamiršti mašinos eksploatacijos kainų – kuras, draudimas, servisas, techninė apžiūra.
Kelionės į darbą dviračiu tampa vis populiaresnės visoje Europoje ir dėl dar kelių priežasčių: jos mažina stresą ir mieguistumą, padidina fizinį aktyvumą bei padeda deginti kalorijas . Lietuvoje dviračiais į darbą keliauja nuo 4 iki 9 proc., priklausomai nuo oro sąlygų, Nyderlanduose – 25 proc. 
Prancūzijoje dviratį kaip transporto priemonę renkasi 8 proc. gyventojų. Šalies valdžia norėdama padidinti į darbą keliaujančių žmonių skaičių net pradėjo šešių mėnesių trukmės eksperimentą. Gyventojams, į darbą keliaujantiems dviračiais, bus mokamos 25 euro centų premijos už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą. Galbūt panašaus eksperimento reikėtų ir Lietuvoje?