Auto draudimas: nuo ko priklauso kaina?

Administratorius/ September 26, 2014/ Transporto priemonės

Auto draudimas privalomas kiekvienam vairuotojui, tačiau kaina gali gerokai skirtis. Privalomojo draudimo kainų skirtumams įtaką gali daryti keletas veiksnių, iš kurių pagrindiniai būtų šie:

1) Vairuotojo amžius. Jaunesniems vairuotojams, norintiems apsidrausti automobilį, tenka labiau pakrapštyti piniginę nei vyresniems. Taip yra todėl, kad jauni vairuotojai statistiškai padaro daugiau avarijų. Jie labiau linkę viršyti greitį, neprotingai rizikuoti ir t.t. Taigi jų rizikingumas sukelti avariją yra didesnis, o nuo to kyla ir kaina. Paprastai ta riba, po kurios draudimas yra pigesnis, yra 25-eri metai.

2) Vairuotojo stažas. Kuo ilgiau vairuotojas vairuoja – tuo jis turi daugiau patirties – tuo mažesnė tikimybė, kad jis padarys avariją. Tie vairuotojai, kurie dar neturi 2 metų stažo – statistiškai padaro daugiausiai avarijų, nes jiems trūksta patirties. Dėl to jų rizikingumas didesnis, o tai reiškia, kad jiems draudimas yra brangesnis nei tiems, kurių stažas daugaiu nei 2 metai. Daugiau apie draudimą ir jo kainą galite rasti https://www.ld.lt/privalomasis-draudimas.

3) Drausmingumas. Logiška, kad vairuotojas, kuris praeityje padarė daug avarijų, yra laikomas didesnės rizikos eismo dalyviu. Dėl to kiekvienas eismo įvykis gali padidinti draudimo kainą. Ypač je yra nukentėjusių nuo to įvykio. Dėl to kelyje apsimoka būti drausmingam.

4) Transporto priemonės paskirtis. Auto draudimo kaina priklauso ir nuo paskirties. Jei transporto priemonė bus naudojama tik asmeniniais tikslais – kaina mažesnė, o jei su ja bus mokoma vairuoti, bus teikiamos keleivių vežimo, saugos paslaugos arba jeigu ja bus pervežamos pavojingos medžiagos – tuomet kaina iškyla.

5) Transporto priemonė. Auto draudimas skirtingoms transporto priemonėms gali kainuoti skirtingai. Be to, kaina priklauso ir nuo galingumo bei transporto priemonės registracijos vietos.

6) Jei vairuosit ne vienas. Jeigu transporto priemonę papildomai vairuos jaunesnis nei 25-erių metų asmuo arba vairuotojas, neturintis dviejų metų stažo – draudimo kaina taip pat išauga.

Share this Post