Automobilių dažymas – idėja verslo pradžiai

administratorius/ February 12, 2014/ Autoservisas/

Jei ieškote pelningos, bet didelių resursų nereikalaujančios verslo idėjos – užsiimkite automobilių dažymu. Steigiant šį verslą nėra būtina įsirengti viso autoserviso – užteks automobilių dažymo kameros.

Jums reikės visai nedaug: garažo, nereikalingo pastato ir sandėlio ar apleistos sodybos, kitaip tariant – stogo virš galvos ir automobilių dažymo kameros. Šių laikų modernios kameros padeda ne tik dažyti automobilius, bet ir greičiau juos džiovinti (specialiomis lempomis ar infraraudonaisiais spinduliais). Sistemos yra kompiuterizuotos ir įkaista per keletą minučių, tai padeda sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Dažymas specializuotose kamerose padeda išvengti paviršiaus nelygumų ir susidarančių oro burbulų, garantuoja aukštą proceso saugumą ir efektyvumą. Kamerų išskirtinumas – kombinuotos dažymo galimybės. Norint detales nudažyti keliomis spalvomis – nereikės keisti purkštuko ir tai yra dar vienas didelis tokio dažymo privalumas.

Šiuolaikinėms technologijoms vystantis tokiu tempu, laimi tie, kurie sugeba jas pasivyti. Dažymas rankiniu būdu yra neefektyvus ir brangus, todėl tiems, kurie dar nepersiorientavo, svarbu tai padaryti kuo greičiau.

Dar viena idėja, jei Jums nelabai „limpa“ automobilių dažymo sritis, galite imti prekiauti automobilių dažais, dažymo priemonėmis, technika ar automobilių apklijavimo plėvele. Žinoma čia reiktų atrasti savo nišą, kurioje turėtumėte konkurencinį pranašumą. Ar tai perspektyvu? Tol kol žmonės vairuos savo transportą, jie neišvengiamai patirs didesnius ar mažesnius nelaimingus atsitikimus, kurie pažeidžia transporto priemones. Užsiimdami automobilių dažų ir dažymo priemonių prekyba prisidėsite prie defektų turinčių automobilių eksterjero kokybės atstatymo.

Yra keli variantai kokiu keliu galite eiti… Jūs galite atidaryti savo automobilių dažų ir dažymo priemonių parduotuvę, kaip visiškai savarankišką verslą, arba galite apsispręsti tapti franšizės gavėju ir pasinaudoti visuotinai pripažintos grandinės privalumais.

Taigi, nuo ko pradėti?

  1. Išnagrinėkite įvairias franšizės galimybes. Įsigydami franšizę galite pasinaudoti jau pelningu verslo modeliu ir išvengti klaidų, kurias žmonės paprastai daro toje verslo srityje ar apskritai pradėdami savo nuosavą verslą. Jei nusprendėte įsigyti franšizę, išsiųskite išsamų planą, kaip finansuosite, parduosite ir valdysite savo verslą, kad jis būtų sėkmingas.
  2. Nustatykite savo įmonės juridinį asmenį. Tai gali būti individuali įmonė, partnerystė, ribotos atsakomybės bendrovė ar korporacija. Kadangi susidursite su brangiomis prekėmis ir įranga, veikdami kaip individuali įmonė ar paprasta partnerystė, apsiimsite didesnę riziką, nes visi įmonės įsipareigojimai ir nuostoliai kris ant Jūsų pečių.
  3. Raskite savo verslui finansavimą. Tai galite padaryti kreipdamiesi į skolintojus arba investuotojus.
  4. Gaukite visas būtinas licencijas ir leidimus. Pasikonsultuokite su savo gyvenamos vietos, šiuo atveju Lietuvos, verslo administravimo duomenų bazėmis, įstaigomis ir susižinokite apie reikalingus leidimus, licencijas ir dokumentus.
  5. Nustatykite savo verslo vietą. Numatykite, kad Jums reikės biuro patalpos, prekybos vietos, salės. Na, o jei prekiausite internetu, tuomet irgi nuspręskite ar koncentruositės ties kažkokia lokacija, vienu miestu ar šalimi ar taikysitės į platesnius vandenis. Reikia numatyti, kad reikės svetainėje prekių pateikimo ne tik lietuvių kalba, jei ketinate prekiauti internetu ne tik Lietuvoje.
  6. Įsigykite reikalingą įrangą savo verslui: aukštos kokybės automobilių dažymo įrangą (purkštuvus, taip pat apsauginę įrangą, kuri apsaugotų purškiančio žmogaus odą, akis ir plaučius), kokybiškus dažus, dažų šalinimo ir kėbulo remonto įrangą.
  7. Pasirūpinkite reklama savo verslui.