Kokią automobilinę kėdutę rinktis?

Administratorius/ December 6, 2021/ Automobilių aksesuarai, Patarimai vairuotojams, Saugumas kelyje

Visi vaikai, kurių ūgis neviršija 135 cm, turi būti vežami automobilinėje kėdutėje. Įvykus susidūrimui ar kitam eismo įvykiui, galima patikimai apsaugoti tik automobilinėse kėdutėse sėdinčius vaikus.

Kodėl jums reikia automobilinės kėdutės?

Automobilio saugos diržai ir oro pagalvės gali apsaugoti tik pakankamai aukštus žmones susidūrimo metu, tai yra suaugusiuosius. Visi saugos diržai ir automobilio susidūrimo testai turėtų būti atliekami su ilgesniais nei 150 cm manekenais. Vaikai, kūdikiai ir maži naujagimiai negali būti prisegti paprastais saugos diržais. Visiems iki 135 cm ūgio vaikams reikalinga automobilinė kėdutė arba paaukštinimas, todėl jiems yra maždaug 9-11 metų (priklausomai nuo vaiko augimo tempo). Paprastu diržu prisegtas (arba visiškai neprisegtas) vaikas smūgio metu, tikėtina, iš pradžių susižalos atsitrenkęs į įsitempusį, tačiau jo nesulaikiusį diržą, o tuomet išslys ir patirs dar daugiau traumų atsitrenkęs į automobilio sėdynes, kitus salono elementus arba iškritęs pro langą. Mąstymas, kad vaikui pakankamai saugu važiuoti laikomam suaugusiojo glėbyje taip pat labai klaidingas. Smūgio metu veikiant inercijai net ir nedidelį vaiką išlaikyti glėbyje yra beveik neįmanoma, nė nekalbant apie tai, kad smūgio išsigandęs žmogus, tikėtina, instinktyviai paleis vaiką bandydamas apsisaugoti nuo smūgio pats.

Automobilinių kėdučių grupė

Automobilinės kėdutės grupuojamos pagal vaikų svorį ir amžių. Vaiko ūgis taip pat labai svarbus – vaiko galva turi remtis į sėdynės atlošą, o galva neturi išsikišti. Jei sėdynių grupė telpa pagal vaiko svorį, bet galva išsikiša virš atlošo, reikia rinktis kitą modelį ar kitą kėdučių komplektą. Kita vertus, nereikia skubinti vaikų į kitą grupės sėdynę: pavyzdžiui, vežti vaikus akis į akį yra saugiau nei važiavimo kryptimi, o 5 taškų saugos diržai patikimesni už saugos diržus. Automobilio saugos diržai. Taip pat svarbu paminėti, kad į autokėdutę-nešynę negalima guldyti neišnešiotų, labai mažo svorio, turinčių apnėją, taip pat turinčių kitų sveikatos sutrikimų naujagimių – tokiems kūdikiams naudojami specialūs lopšiai, tvirtinami šonu, išilgai ant galinės automobilio sėdynės. Jeigu vaikas yra vežamas automobilinėje kėdutėje veidu prieš važiavimo kryptį, privaloma išjungti priešais jį esančią saugos pagalvę (jeigu ji yra įmontuota). Negalima vežti vaiko veidu prieš važiavimo kryptį, jeigu nėra galimybės išjungti oro pagalvės. Išimtis taikoma tik užuolaidinėms, į stogo atramas įmontuojamoms oro pagalvėms – jos gali likti įjungtos.

Pritvirtinkite vaiko automobilio sėdynę automobilio saugos diržu

Sudėtas automobilio saugos diržas turi pereiti per specialų tvirtinimo tašką ant sėdynės ir būti užfiksuotas sagtyje (toks pat kaip ir saugos diržas). Jei sėdynė pritvirtinta važiavimo kryptimi, automobilio saugos diržas turi eiti per mėlyną kaištį, jei pritvirtintas važiavimo kryptimi, saugos diržas turi praeiti per raudoną kaištį. Labai svarbu tiksliai prisisegti saugos diržą pagal konkrečios sėdynės nurodymus, nepraleisti kištuko, nesukti ir neveržti saugos diržo. Automobilio saugos diržais galima pritvirtinti visas automobilių sėdynių grupes. Skirtingų gamintojų ir modelių automobilinės kėdutės yra pakankamai universalios ir telpa į įvairius automobilius, tačiau vertėtų pasitikrinti, išsimatuoti. Didelės (dažniausiai kelias grupes apimančios, įvairiai transformuojamos) kėdutės gali netilpti į mažesnio automobilio saloną, jų taisyklingas įtvirtinimas (ypač jeigu kėdutė tvirtinama automobilio saugos diržais) gali būti komplikuotesnis, o jas „įgrūdus“ gali būti per mažai vietos kitiems keleiviams, daiktams. 0-II grupėms priklausančios kėdutės yra su 3 arba 5 (o kartais ir 6) saugos taškų diržų sistema. 5 taškų sistema užtikrina didesnį saugumą, nei 3 taškų sistema. II-III grupės autokėdutės saugos diržų paprastai neturi, naudojamas automobilio saugos diržas. Tikslios diržų naudojimo taisyklės ir rekomendacijos priklauso nuo konkretaus modelio, todėl išsinagrinėkite kėdutės instrukciją.

Share this Post