Kaip elgtis avarijos atveju, jei esi kaltas

Administratorius/ February 8, 2017/ Saugumas kelyje

Mūsų gyvenamoji aplinka nėra šimtu procentų saugi. Iš tiesų, nelaimė gali tykoti mūsų už kiekvieno kampo, o ypač dažnai nelaimės įvyksta kelyje. Lengvesnės avarijos įvyksta mieste, kur ribojamas automobilių greitis, nors pasitaiko, kad mieste pasitaikančios avarijos nulemia pėsčiųjų žūtis. Štai greitkeliuose įvykstantys eismo įvykiai dažnai būna tragiški – suniokojamos transporto priemonės, dėl didelio greičio keleivius ištinka staigi mirtis. O kaltą visuomet galima atrasti.

Ne naujiena, kad Lietuvoje daug avarijų lemia alkoholis ar narkotikai, sutrikdantys vairuotojo dėmesį ir reakciją. Net ir lengvų nutikimų mieste atveju kaip taisyklė vairuotojų reikalaujama įpūsti į alkotesterį arba atliekamas narkotikų testas šlapime.

Jeigu jūs buvote avarijos kaltininkas, taisyklė numeris vienas – nepulti į paniką. Žinoma, viskas priklauso nuo avarijos sudėtingumo, tačiau emocinis stabilumas yra svarbiausias tiek mieste įbrėžus kitam automobiliui, kurio savininkas gali būti neadekvačiai įpykęs, tiek rimtesniame įvykyje, nes tokiu atveju gali reikėti suteikti kitiems nukentėjusiesiems pirmąją pagalbą.

Suvaldžius pirminę situaciją, turite suvokti savo veiksmų atsakomybę ir jos nevengti. Atvykus policijai paklusniai vykdykite jos nurodymus. Jei reikalaujama įpūsti į alkotesterį, darykite tai. Taip pat nenustebkite, jei vėliau pranešama, jog bus reikalingas narkotikų testas šlapime.

Jeigu avarija buvo visai paprasta, nėra nukentėjusiųjų ir tereikia tvarkingai pagal įstatymą užfiksuoti pažeidimą, pirmiausiai reikia nejudėti iš vietos sustabdžius automobilį, kartu su kitu vairuotoju užfiksuoti pažeidimo formą – nufotografuoti. Vėliau reikia užpildyti eismo įvykio deklaraciją ir kartu su ja kreiptis į draudimo įmonę. Būtina kreiptis į draudėjus ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo avarijos.

Klaidų darome kiekvienas, tačiau padarius klaidą kelyje, pirmiausiai būtina išlaikyti šaltą protą, jausti pagarbą kitam eismo dalyviui, būti pasiruošusiam padėti nukentėjusiems ir garbingai prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

 

 

 

 

Share this Post