Automobilių saugos diržai

Lina/ April 14, 2016/ Saugumas kelyje/

Įsigijus automobilį paprastai visi labai džiaugiasi naujuoju pirkiniu, tai ilgaamžė investicija bei daiktas, kuris leidžia mums taupyti laiką ir prireikus patogiau gabenti didelius pirkinius ar daiktus. Tačiau derėtų pagalvoti ne tik apie privalumus, kurie gaunami kartu su nauju šeimos daiktu, bet ir apie saugumą juo naudojantis bei atsakomybę, kuri mums tenka. Vairuodami esame atsakingi ne tik už savo sveikatą ir gyvybę, bet ir už vežamų keleivių bei kitų eismo dalyvių: pėsčiųjų, dviratininkų bei kitų transporto priemonių vairuotojų.
Taigi, kokį vaidmenį atlieka automobilių saugos diržai siekiant apsaugoti vairuotoją ir jo keleivius?
Trumpai būtų galima atsakyti — reikšmingą. O tą saugos diržų vaidmens reikšmingumą galima pagrįsti skaičiais, kuriais paprastai pasikliauja visi žmonės, bet ir įtarūs ar skeptiški.
Saugos diržai yra viena veiksmingiausių ir svarbiausių (jei ne pati svarbiausia) saugos priemonių eismo įvykio metu. Saugaus eismo ekspertai vakarinėje pasaulio dalyje atliko bandymus, kurių rezultatai įrodė tai, jog saugos diržai avarijos atveju padeda išgelbėti gyvybes. Bandymo rezultatai — gryniausi įrodymai, kaip žmogus greitai praranda gyvybę jei avarijos metu būna neprisisegęs diržo.
Vakariečių bandymo rezultatai — įrodymas, jog saugos diržai yra būtini siekiant užtikrinti saugų eismą

saugos dirzai
Gautais rezultatais buvo įrodyta, jog atsitrenkus į nejudančią kliūtį, važiuojant 80-ies kilometrų per valandą greičiu, neprisisegus saugos diržo:

  • vairuotojas lygiai tokiu pat greičiu (80 kilometrų per valandą), po 0,044 sekundžių sulaužo vairą krūtine;
  • sulaužęs vairą devynių tonų jėga vairuotojas atsitrenkia į prietaisų skydą;
  • po susidūrimo su prietaisų skydu vairuotojas galva trenkiasi į priekinį stiklą ir skyla jo kaukolė — apytiksliai po 0,1 sekundės vairuotoją ištinka mirtis;
  • už vairuotojo sėdintį keleivį pasitinka panašus likimas jau po 0,113 sek.;
  • neilgai trukus, per akimirksnį, visus automobilio keleivius taip pat ištinka mirtis;
  • tik po to, kai automobilyje nelieka nė vieno gyvo žmogaus, pabyra stiklai ir nuolaužos.

Priminimas kiekvienam iš mūsų, kad saugos diržai gali išgelbėti gyvybes ir juos segamės, ne tam, kad negautume baudos, o sąmoningai suprasdami, kad taip apsaugome save nelaimės atveju.