Pakavimo juostos – kokias rinktis, kad siuntinys būtų saugus?

administratorius/ February 9, 2016/ Saugumas kelyje/

Ką žinome apie pakavimui skirtas lipnias juostas? Tikrai žinome, kad jomis klijuojamos dėžės. Ką dar reiktų žinoti? Esminis kriterijus, renkantis vieną ar kitą pakavimo juostą, yra jų fizinės ir funkcinės savybės. Svarbus jų lipnumas, naudojimo sąlygos, juostos savybių išlaikymo trukmė, būdas, kuriuo ji bus klijuojama (rankinis ar automatinis), žinoma, ir pats paviršius, ant kurio pakavimo juosta bus naudojama. Pakavimo juostų gamyba – išvystyta taip, kad pirkėjas prekę gali rinktis pagal individualius poreikius ir norus. Apžvelkime kelių gamybos linijų juostas, kurios tarpusavyje skiriasi ne tik pavadinimais, bet ir savybėmis.
Viena tokių – lipni juosta „Acrylic“, kuri, kalbant apie pakavimo procesą, yra skirta plėvelei ar dėžėms. Vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti – paviršius ant kurio ji bus klijuojama. Labai svarbu, kad jis būtų sausas ir švarus, nes ši pakavimo juosta – nedidelio lipnumo. „Acrylik“ gamintojai pažymi, jog šis gaminys – skaidri bei senėjimo procesams atspari juosta, puikiai pritaikoma pliusinėje temperatūroje. Pakavimo juostos klijai – bespalviai, tad nekyla problemų dėl prisitaikymo prie paviršių.
Gaminamos ir stipresnio lipnumo pakavimo juostos, viena tokių – „Hot-Melt“. Ji naudojama tada, kai minėta „Acrylik“ juosta yra per silpna. „Hot-Melt“ yra tvirtesnė, be to, pasižymi didesne apkrova bei tempimu. Ši pakavimo juosta gamintojų sukurta įvairesniems paviršiams: popieriui, kartonui, plastikui, stiklui ir pan. Pakavimo juosta „Hot-Melt“ yra momentinio lipnumo bei sunkiai plyštanti, tad pakuojamų siuntinių apsauga – užtikrinta.
Pati tvirčiausia iš čia minimų juostų yra „Solvent“. Ji pritaikyta ne tik pakavimo, bet ir tvirtinimo reikmėms, nes yra daug tvirtesnė už anksčiau minėtas „Acrylic“ ir „Hot-Melt“. „Solvent“ pakavimo juostos gamintojai patikina, jog ją naudoti nebaisu net žemoje temperatūroje, pvz.: lauke. Ji tinkama net nešvariems ar nelygiems paviršiams klijuoti, mat yra labai stipri, atspari drėgmei ir puikiai prisitaiko prie bet kokios klijuojamo daikto formos.
Pakuojame įvairių dydžių ir savybių daiktus, skirtingomis sąlygomis, tad verta pasidomėti pakavimo juostos galimybėmis ir savybėmis tam, kad siuntinys saugiai pasiektų gavėją. O rinktis, panašu, yra iš ko.