Kokį šalmą rinktis, kai pas tave sportinis, kalnų ar plento dviratis?

administratorius/ April 24, 2015/ Saugumas kelyje/

Tik keli žmonės pasirinktų važiuoti mašinoje be saugos diržų. Tačiau kodėl dauguma važiuoja dviračiu be šalmo?

Jeigu važiuoji iki parduotuvės 50 metrų nupirkti pieno šalmas galbūt ir nėra pirmos būtinybės, tačiau jeigu pas tave miesto dviratis, plento dviratis ar hibridinis dviratis ir tu mėgsti važiuoti ilgesnes distancijas, dviratį reikėtų įsigyti. Štai keletas patarimų, kad išsirinktumėte Jūsų poreikius atitinkantį šalmą.

Jei sportinis dviratis: labai ekonomiškas pasirinkimas poilsį mėgstantiems bei gyvenantiems priemestyje. Tačiau šis šlamas yra daugiafunkcinis, todėl taip pat yra populiarus tarp riedlentininkų bei riedutininkų.

Jei plento dviratis: tai puikiausias pasirinkimas, jeigu esate dviračių entuziastas ir pas jus garaže ar balkone stovi plento dviratis. Jis yra taip mėgstamas, kadangi yra mažo svorio, turi vėdinimo sistemą ir yra aerodinaminio dizaino. Šio tipo šalmų kaina būna nuo 50 EUR iki 200 EUR.

Jei kalnų dviratis: šis šalmas būna sustiprintas nuo smūgių, taip pat sukurta gera vėdinimo sistema, kuomet važiuojama nedideliu greičiu. Kalnų dviračių šalmų kaina svyruoja nuo 30 EUR iki 200 EUR.

Kai jau išsirenkate šalmą, venkite valyti jį cheminiais tirpikliais. Gamintojai rekomenduoja valyti šalmą minkštu audiniu, kempine, muilu ir vandeniu. Nedėvėkite pažeisto šalmo, neskolinkite jo kitiems.

Apibendrinant galima teigti, kad nėra taip jau ir svarbu, koks pas jus dviratis (plento dviratis, hibridinis dviratis ar kalnų dviratis) ar šalmas (sporto, plento ar kalnų). Svarbu, kad turite juos ir saugote save ir aplinkinius.