TPVCA draudimas

Administratorius/ September 24, 2014/ Saugumas kelyje

TPVCA draudimas – tai transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Ši draudimo rūšis liaudiškai dar vadinama „civiliniu draudimu“, „civilinės atsakomybės draudimu“, „transporto draudimu“, „privalomuoju draudimu“, „automobilio draudimu“, „auto draudimu“ ir t.t. Nors pavadinimų yra daug, tačiau paslauga visais atvejais yra ta pati: draudžiama civilinė transporto priemonės atsakomybė. Tai reiškia, kad jei automobilio (ar kitos apdraustos transporto priemonės) vairuotojas dėl savo kaltės padaro avariją – draudimo įmonė apmoka nuostolius nukentėjusiajam.

Kas apmoka žalą, jei avarijos kaltininkas nesilaikė sutarties sąlygų?
Pagal įstatymus, tokiu atveju draudimo įmonė, atlyginus žalą nukentėjusiam, gali regreso tvarka iš kaltininko išsireikalauti tam tikrą draudimo išmokos dalį (kai kuriais atvejais ir visą).

Ką reikia daryti, jei sutarties metu pasikeičia draudėjo transporto priemonės rizikingumas?
Apie tai privaloma informuoti draudiką, kadangi toku atveju reikia perrašyti sutartį.

Kada padidėja transporto priemonės rizikingumas?

  • kai ji naudojima užsienyje;
  • kai ja naudojasi jaunesni, mažesnį stažą turintys vairuotojai;
  • kai keičiasi transporto priemonės paskirtis (jei naudojama pavojingiems kroviniams pervežti, taip pat jei yra nuomuojama ar naudojama vežti keleiviams už mokestį).

Kas atsitinka, jei pasikeitė transporto priemonės rizikingumas, apie tai draudėjas neinformavo ir dėl jo kaltės padaryta avarija?
Tokiu atveju automobilio  draudimas negalioja (būtent šiuo atveju draudikas regresijos tvarka ir gali išsireikalauti tam tikrą draudimo dalį (dažniausiai pasitaiko 50%, tačiau gali išsireikalauti ir visą) iš avarijos kaltininko). Plačiau apie tai galite paskaityti – https://www.ld.lt/privalomasis-draudimas.

Share this Post