Internetas ir televizija automobilyje?

Migle/ April 2, 2018/ Patarimai vairuotojams/

Šiuolaikinės technologijos 21 amžiuje griauna visas tabu sienas ir jau yra pasiekusios savo klestėjimo amžių, kai internetas bei televizija tampa kasdieniais gyvenimo palydovais. Šių paslaugų žmonėms reikia kaip oro, jos yra naudojamos ofisuose (darbo dalis), namuose – darbiniais ar pramoginiais tikslais, taip pat įvairiose transporto priemonėse: traukiniuose, autobusuose, net ir automobiliuose. Tiek internetas, tiek ir televizija yra labai svarbūs kiekvienam, norinčiam, kada jam reikia, prisijungti prie apsaugos sistemos, pasižiūrėti mėgstamą filmą ar parsisiųsti tam tikrą failą. Dėl šios priežasties, daugelis žmonių suskato pasirūpinti internetu bei televizija ir savo automobilyje.

Internetas ir televizija automobilyje

Šiuo metu automobilių gamintojai varžosi vieni su kitais, kas pasiūlys rinkai patį geriausią variantą, kuris bus prieinamas šiuolaikines technologijas mėgstantiems žmonėms. Interneto ryšį automobiliuose jau yra pasiūlęs ne vienas gamintojas, todėl pasirinkti tikrai yra iš ko.

Ką siūlo interneto tiekėjai?

Interneto tiekėjai ir automobilių gamintojai siūlo savo paslaugas kiekvienam, norinčiam automobilyje naudotis internetu. Žmonės, įsigyją tokią transporto priemonę, gautų įvairiapusę naudą. Jie galėtų ne tik naršyti norimose svetainėse, tačiau taip pat skaityti elektroninį paštą (tai ypač naudinga darbiniais tikslais), taip pat naršyti socialinio turinio svetainėse, tokiose kaip Facebook ar Instagram, netgi galėtų įkelti nuotraukų, žiūrėti filmus online, juos parsisiųsti, parsisiųsti kitus juos dominančius failus. Taip pat interneto tiekėjai siūlo nepamiršti ir kitų privalumų, tokių kaip, pavyzdžiui, internetu prie savo automobilio būtų galima prisijungti per atstumą, o tai yra gerai, norint atlikti tam tikrus veiksmus, tarkim išjungti ar įjungti šviesas, užrakinti ar atrakinti duris. Taip pat automobilio savininkas galėtų valdyti visus išorinius prietaisus, įjungti variklio detektavimą, valdyti savo automobilio sistemas ir, žinoma, jas stebėti.

Ar įmanoma turėti skaitmeninę palydovinę televiziją automobilyje?

Skaitmeninė palydovinė televizija yra tokia, kurios signalai perduodami per tam tikrus TV palydovus. Norint turėti tokią televiziją ir ją žiūrėti, reikia įsigyti palydovinės TV komplektą, kuriame dažniausiai būna antena, signalo priėmimo galvutės ir skaitmeninis imtuvas. Taip pat rinkoje yra pasiūla žiūrėti užkoduotus kanalus, tačiau norint tai daryti, reikia įsigyti iškodavimo kortelę, kurią parduoda jau minėti interneto tiekėjai arba kanalų transliuotojai. Taigi, iš esmės, palydovinė televizija automobilyje yra įmanoma, tačiau norint ją turėti, reiktų įdėti daug pastangų, nusipirkti reikiamas priemones ir jas įsidiegti savo automobilyje. Tačiau klausimas, ar to tikrai reikia, kai yra internetas, kuriuo naudojantis, taip pat galima žiūrėti norimus filmus ir laidas.

Interneto planai – pasidomėkite jais

Jeigu vis dėlto, įsigijote automobilį, kuriame nėra įmontuoto interneto, visada galite nusipirkti nešiojamą. Tai išeitis iš padėties, ir beje ši išeitis tikrai labai geras. Pasidomėję interneto planais, kuriuos siūlo ryšio operatoriai, galite įsigyti modemą su internetu ir jį visada nešiotis su savimi. Šis sprendimas yra dar geras tuo, kad internetą visada su savimi turėti galėsite ne tik automobilyje, bet ir ten, kur jums jo prireiks, pavyzdžiui, einant į darbinius susirinkimus, važiuojant į sodybą, kaimą ar net užsienyje. Todėl, jeigu nusipirkote transporto priemonę, be joje įvestos interneto paslaugos, nenusiminkite, nes galite įsigyti nešiojamą internetą. Verta paminėti, kad tai, greičiausiai, bus net pigesnis variantas, kadangi, priklausomai nuo interneto plano, modemas su neribotu internetu jums kainuos vos keliasdešimt eurų.

Nepamirškite, kad vairuodami geriau nesinaudokite internetu, kadangi tai pavojinga ir blaško. Geriausiu atveju, vairuojant užsiimdami pašaline veikla, jūs gausite tik baudą iš policijos, blogiausiu galite sužeisti kitą ir susižeisti pats. Todėl vairuokite atsakingai.