Senoviniai automobiliai

Lina/ April 7, 2016/ Automobilių dizainas/

Automobiliai, automobiliai, automobiliai… Ikoniniai, klasikiniai, antikvariniai, senoviniai automobiliai buvo populiarūs nuo pat to momento kai nuriedėjo nuo surinkimo linijų iki pat šių dienų. Skirtumas tik tas, kad tuomet kai jie buvo naujut naujutėlaičiai ir žvilgantys, visi vairuotojai juos įsimylėjo, o neturintys teisių žavėjosi ir panoro vairuoti.

Pradžioje automobiliai buvo sukurti kaip paprastos mašinos, skirtos mus saugiai nugabenti iš vienos vietos į kitą. Tačiau bėgant metams automobiliai išsivystė iš paprastų mašinų ir ėmė formuoti mūsų įvaizdį. Automobilio modelis, markė, pats kėbulas ir jo eksploatacijos išlaidos tapo tarsi pareiškimu apie tai kas mes esame, automobilis tapo priemone išreikšti tai kaip mes norime, kad mus matytų kiti ir kaip mes žiūrime į save kaip į visuomenę.

Paskutiniu metu automobiliai turėjo keletą radikalių dizaino pokyčių. Kai kurie pokyčiai į gerą, o kai kurie į blogą. Atrinkome du senovinius, ikoninius automobilius, kurie gali kai kuriems ir nepatikti, tačiau ko gero visi sutiks, kad jie įsimintini.

Cadillac Eldorado

senoviniai automobiliai

Cadillac Eldorado 1976

senoviniai automobiliai: 1959 Cadillac Eldorado

Cadillac Eldorado 1959

Eldorado priklausė Cadillac automobilių linijai nuo 1953 iki 2002 metų. Ilgas ne tik šio automobilio kėbulas, bet ir buvimo prekyboje laikotarpis. Šis amerikietiškas prabangus automobilis. Cadillac Eldorado yra vienintelis modelis, kuris buvo parduodamas po 1999 metų. Kol per visą šio senovinio automobilio istoriją dramatiškai keitėsi jo išvaizda ir mechanika — Eldorado visada buvo šalia Cadillac linijos viršaus. Ilga ir plati Eldorado istorija pavertė šį automobilį tikra sportinių automobilių pasaulio legenda. Cadillac Eldorado net gi buvo pasirodęs filme „The Ghostbusters“ (liet. vaiduoklių medžiotojai) kaip greitosios pagalbos mašina.

Pierce Silver Arrow

senoviniai automobiliai Pierce Silver Arrow

Pierce Silver Arrow 1933

senoviniai automobiliai Pierce Silver Arrow 1933

Pierce Silver Arrow 1933

Šis automobilis buvo koncepcinis, jį sukūrė James R. Hughes. Penki iš šių automobilių buvo pagaminti per 3 mėnesius, tai buvo rekordinis greitis. 1933 metais automobilis buvo pristatytas Niujorko automobilių parodoje „New York Auto Show“. Tais metais šis futuristinio dizaino automobilis su atsarginiais ratais užslėptais už priekinių ir maksimalus jo 115 mylių per valandą greitis sukėlė tikrą masinę sensaciją. Iki šių dienų yra išlikę tik trys Pierce Silver Arrow automobiliai.

senoviniai automobiliai Pierce-Arrow Model 41

Pierce-Arrow Model 41