Automobilių salono dizainas ir jo ypatybės

administratorius/ February 22, 2016/ Automobilių dizainas/

Dauguma vairuotojų nusipirkę savo pirmąją mašiną skiria jai labai daug dėmesio. Stengiamasi, kad mašina būtų prižiūrima, gerai veiktų ir galų gale tieisog gražiai atrodytų. Žmonės rūpinasi savo automobiliais veždami juos apžiūrai į servisą, periodiškai nuvykdami į plovyklą ir akylai stebėdami mašinos veikimą, garsus. Šito įpročio reikėtų laikytis visada, net ir įgudusiems vairuotojams. Tačiau svarbu ne tik, kad mašinos techninės dalys būtų kokybiškai prižiūrimos. Siekiant jaukumo ir individualumo, gražus ir kokybiškas automobilių salono dizainas yra didelis privalumas.

Kas svarbu kalbant apie automobilio salono dizainą? Tai būtų medžiaga, ergonomiškumas, saugumas, komfortas, kokybiškumas, vertingumas ir vizualai. Taip pat žmogaus ir prietaiso interaktyvumas, jis turi būti patogus ir suteikiantis daug galimybių. Tinkamai suplanuotame automobilio salone vairuotojas turėtų puikiai jaustis. Viskas turi būti lengvai pasiekiama, patogu, veiksmai atliekami salone neturėtų visiškai trukdyti vairavimo procesui. Ar tai būtų lango atidarymas, ar radijo stoties keitimas. Jeigu automobilio salonas yra prastesnio išplanavimo, tai iškart sukelia vairuotojui problemų. Tarkime, būdamas automobilyje vienas, vairuotojas nebegali pasirūpinti radijo stoties pasirinkimu nesustabdydamas automobilio, jam gali prireikti keleivio pagalbos. Kokybiškai suplanuotame automobilio salone šių problemų neturėtų būti. Todėl tiek daug dėmesio yra skiriama ir automobilio interjerui, ne tik eksterjerui.

Šiais laikais daug dėmesio skiriama ne tik įspūdingam automobilio išorės dizainui. Vidus taip pat yra svarbus. Mašinų mylėtojai mėgsta savo laiką skirti automobilių salono modifikacijomis, naujos sistemos diegimams ar paprasčiausiai paviršių apvilkimu nauja medžiaga. Įdomu tai, kad sportinėms mašinoms nuo, kurių išorės sudėjimo, kiekvieno įlinkio ar plokštės storio priklauso jų greitis, taip pat svarbu koks yra automobilių salono dizainas. Ypač dabar kai lenktynėse kur svarbiausia yra greitis visi rungtyniauja ne tik trasoje, bet taip pat ir prie brėžinių.