Automobilių dizaino raida

administratorius/ February 22, 2016/ Automobilių dizainas/

Dėka įvairių techninių pasiekimų, mes šiais laikais galime pasidžiaugti nepaprasto greičio, nuostabių formų ir plataus pobūdžio funkcionalumų automobiliais. Automobilis nebėra tik variklis ir keturi ratai, tai yra kur kas daugiau. Ištobulintas dizainas suteikia mums komforto jausmą, sukurta apsaugos sistema išgelbėjo gyvybę ne vienam, dabar mašinose mes galime klausytis muzikos ir, dėka gudrių dizainerių, padėti kavos puodelį taip ,kad jis nenukris.

Pirmosios mašinos buvo kurtos grynai tik dėl funkcionalumo, automobilis buvo skirtas žmogaus ir siuntos gabenimui Tačiau, laikui bėgant, prasidėjo automobilių dizaino raida, mašinos ėmė kisti, jos nebebuvo paprasčiausias patogumas žmogaus gyvenime. Automobilis patapo gyvenimo būdo atspindžiu, hobiu ir kai kuriems iki šiol automobilis yra svarbiausia detalė gyvenime. Taip ir prasidėjo automobilių raida, dėka pakitusių žmonių poreikių, įvairiausių pasiekimų kasdieniame gyvenime, po kurių sekė ir pokyčiai auto industrijoje.

Ilgainiui kito ne tik automobilių išvaizda, taip pat pasikeitė ir mašinų funkcionalumas, techniniai aspektai. Viskas ėmė staigiai tobulėti, mašinos tapo greitesnės, patogesnės ir prieinamesnės kiekvienam. Prie mašinos tobulėjimo prisidėjo ne vienas. Nebuvo išskirtinio žmogaus, kuris atsisėdo ir sugalvojo sukurti automobilį su varikliu, veidrodėliais ir keturiais ratais. Daugybė padėjo tobulinti automobilį, gerinti kiekvieną detalę ir daugybė žmonių tai daro toliau.

Automobilių dizaino raida prasidėjo dar nuo tada, kai žmogus atsisėdo ant arklio. Buvo kuriami vežimai, karietos, galime sakyti, kad jau tada buvo sukurti primityvūs, būsimojo automobilio protėviai. Pirmieji varikliu varomi automobiliai buvo sukurti ir tobulinami dar 1800-aisiais Vokietijoje ir Prancūzijoje. Amerkiečiai prisidėjo prie automobilių kūrimo maždaug dvidešimtojo amžiaus pabaigoje. Žinomesni automobilių istorijoje vardai, asmenys, kurie ištobulino automobilį – Nicolaus Otto, Carl Benz, Gottlieb Daimler ir Emile Levassor.