Spalvos ir automobilių nuoma

administratorius/ February 27, 2015/ Automobilių dizainas/

Juokaujama, kad paklausus vyro, kokį automobilį jis mato prieš save, šio atsakyme pateikiama mašinos markė, o to paties pasiteiravus moters, atsakyme išgirsime spalvą. Ši automobilio išvaizdos dalis iš tiesų svarbi. Automobilio spalva ir forma – tai detalės, kurias pirmiausia pamatome užmetę akį į transporto priemonę. Jos arba patrauks arba ne. Išorinis automobilio vaizdas – labiausiai lemiantis faktorius nuomojant automobilį įvairioms progoms. Tad kokios spalvos šiuo metu yra populiariausios ir sulaukiančios didžiausios vairuotojų palankumo?

Jau net trejus metus iš eilės, iš favoričių išstūmusi ilgai pirmavusią sidabrinę spalvą, populiariausia 2013 m. spalva išrinkta balta. Net 70 % praėjusiais metais pagamintų automobilių buvo balti. Vienos automobilių dažų tiekėjos atstovas prasitarė, kad didžiausius nuopelnus už šios spalvos populiarumą turėtume skirti „Apple“ produkcijai

Toliau seka ne ką mažiau mėgstamos automobilių spalvos – tai sidabrinė ir juoda. Už prizinių vietų barikados lieka pilka bei raudona spalvos. Mažiausiai populiari – žalia spalva, kuri prieš kelis dešimtmečius buvo tarp mėgiamiausių.

Egzistuojanti proginių automobilių nuoma atsižvelgia į vyraujančias tendencijas ir savo asortimente stengiasi pateikti ne tik populiariausių markių transporto priemones, bet ir mėgiamiausių spalvų. Pirmaujančios spalvos, balta ir juoda, – priešingos viena kitai. Nors teigiama, kad balta spalva simbolizuoja šviesą, tyrumą, taiką, gėrį, o juoda – atvirkščiai: tamsą, liūdesį, blogį, nuodėmę, automobilių dizaine yra kiek kitaip. Šios dvi spalvos – prabangos ir aukštos klasė simboliai. Automobilių nuomoje jos geidžiamiausios, nes klientams leidžia nors trumpam prisiliesti prie liuksusinės klasės ir pasijusti aukštuomenės dalimi. Kartu šios spalvos ir komforto garantas, nes jei automobilis aukštos klasės, jis privalo būti patogus ir patenkinti vairuotojo bei keleivio poreikius.

Nors svarbiausia spalvos funkcija – reguliuoti estetinį automobilio vaizdą, ji tuo neapsiriboja. Spalva nebyliai kalba apie pačio automobilio galimybes, jo klasę ir komfortą. Gali pasirodyti, kad ji – tik maža detalė, tačiau iš tiesų spalva yra be galo svarbi ir reikšminga.