Pavojingų krovinių pervežimas

Lina/ November 3, 2016/ Krovininis transportas, pervežimai, Transporto logistika/

Transporto sektoriuje kone brangiausi kroviniai būna tie, kuriuos gabenti yra itin pavojinga. Tokie kroviniai paprastai ir pasivadina pavojingi arba tarptautiniu trumpinimu vadinami ADR. Tai didelio pasiruošimo, patirties bei tinkamos transporto priemonės pasirūpinimo reikalaujanti darbas, kurį turi gerai struktūriškai parengti ne tik transporto vadybininkas, bet ir vežėjas. Pavojingų krovinių pervežimas reikalauja planavimo.

Kodėl pavojingų krovinių pervežimas yra toks svarbus? Paprastai pavojingi kroviniai yra labai saugojami ir vežami specialiuose cisternose, nes patekus į aplinką gali pakenkti žmogaus sveikatai, taip pat gamtai. Kyla didelis oro taršos pavojus. Dažniausiai tokie kroviniai yra svarbūs visuomenei, kadangi tokiuose kroviniuose yra vežami naftos gaminiai, kietas bei skystas kuras, medicinai skirti cheminiai elementai. Galiausiai radioaktyvios medžiagos ar pavojingos atliekos.

Paprastai ADR kroviniai yra skirstomi į 9 pavojingumo klases, ir turi būti gabenami tam tikrose talpose, su specialiomis transporto priemonėmis, kurios yra pažymėtos tam tikros klasės ženklu. Pavojingų krovinių pervežimas logistikos kompanijai leidžiamas tuomet, kai ji turi tam licenciją, o vairuotojai yra išsilaikę specialius kursus. Toks krovinio gabenimas yra nelygus paprasto krovinio gabenimui, todėl reikalauja didelio pasiruošimo ir patirties. Ruošiantis vežti tokį krovinį, reikia pasirūpinti įvairiais leidimais įvežti ir išvežti krovinį iš šalies, taip pat patvirtinimo, kad transporto priemonė atitinka visus reikalavimus, o vairuotojas turi leidimą vairuoti tokią transporto priemonę. Visi ADR reikalavimai turi būti žinomi, kadangi atsakomybė krenta ne tik vairuotojui, bet ir siuntėjui bei gavėjui.

Taigi, pavojingų krovinių pervežimas yra svarbus, tačiau reikalaujantis nemažai žinių bei profesionalumo. Būdami eismo dalyviais, mes kartais nesuprantame kokios svarbos kroviniai yra vežami vilkikuose bei kiek pasiruošimo reikalauja toks pavojingas darbas.

Daugiau apie pavojingų krovinių pervežimą Lietuvoje: www.vtranzitas.lt