Krovinių ir CMR draudimas

Lina/ August 24, 2016/ Transporto logistika/

Gyvename tokiame amžiuje, kur turėti automobilio draudimą tiesiog privalu, kadangi eismo srautas kasmet tik auga, tai ir eismo įvykių su šiuo prieaugių taip pat daugėja. Nenuostabu, juk į tokį miestą kaip Vilnių, kiekvienais metais atvyksta vis daugiau naujų studentų ar tiesiog miesto svečių, tai normalu, kad pasitaiko atsitikimų. Bet dabar ne apie automobilius, bet taip pat apie transporto priemones. Tikriausiai nedaugelis žino, kad pigiausias draudimas visgi yra TPVCA draudimui, vėliau eina KASKO ir paskui seka CMR draudimas. Kas yra CMR draudimas? Tai krovinių vežėjų civilinės atsakomybės draudimas. Vis labiau populiarėjanti draudimo rūšis yra garantas tiek klientui, tiek pačiai draudimo kompanijai. Juk krovinio vertė dažniausiai būna nemenka, todėl reikia jį apdrausti, kad žala būtų atlyginta draudimo kompanijos, o ne pačios vežėjo įmonės.

CMR pigiausias draudimas yra populiarus, bet jį dažnai painioja su tiesiog privalomu automobiliu draudimus. Bet vežėjai įsigiję būtent CMR polisą apdraudžia ne tik kliento krovinį, bet ir savo įmonę nuo nelaimingų nutikimų kelyje. Kas gali pakenkti ne tik siuntiniui, bet ir transporto priemonei.
Šiuo draudimu kaip ir minėjome naudojasi būtent logistikos kompanijos. Visi vežėjo atsakomybėje esantys kroviniai yra draudžiami šiuo krovinių, o žala ir nuostoliai yra atlyginami tik tokiu atveju, jei vežėjas pripažįsta, jog yra kaltas dėl žalos. Pačia vežėjo kaltę nusako CMR konvencija, o draudimo kompanijoms tiesiog telieka patenkinti realiai pagrįstas kompanijos pretenzijas dėl padarytos žalos kliento kroviniui ir tuo pačiu apginti vežėja, tuomet kai jis yra kaltinamas dėl nebūtų įvykių.

Tad be to, kad CMR draudimas yra garantas dėl žalos atlyginimo, tuo pačiu gina ir krovinio vežėją bei jo interesus. Bet taip pat yra atskiras krovinio draudimas, kurį apdraudžia užsakovas. Tad jeigu yra poreikis nevažiuojant niekur iš darbovietės apsidrausti savo krovinį draudimu, tuomet pigiausias draudimas yra internetu (http://www.ld.lt/), čia sutaupysite ne tik laiką, bet ir pinigus pirkdami krovinio bei CMR draudimą nuo nelaimingų atsitikimų gabenant krovinį.