Logistikos įmonės

administratorius/ December 12, 2014/ Transporto logistika/

Įvairiais kelių tipais (sausuma, oru, jūra ir geležinkeliu) didžioji dalis (ar net visos) Lietuvos logistikos įmonės transportuoja įvairius krovinius į visas keturias pasaulio puses. Taip pat dauguma įmonių užsiima papildomų paslaugų teikimu, tokių kaip: perkraustymas, krovinių ekspedijavimas bei kitos transporto paslaugos. Paminėtina, kad ne viena Lietuvos įmonė siūlo nemokamas konsultacijas krovinių transportavimo klausimais.

Lietuvoje gyvuoja kompetentingos, savo vardą puoselėjančios logistikos įmonės. Tai gali patvirtinti kokybės valdymo sistemos, narystės įvairiose bendrovėse bei įvairios kitos papildomos įmonės veiklos.

Pranašesnės vienos už kitas įmonės tampa tuomet, kai joms priklauso geležinkelių atšaka, jos turi importo – eksporto terminalus, muitinės ir distribucinius sandėlius, užsiima krovinių transportavimu ir ekspedijavimu, muitinės tarpininkavimu įvairiuose miestuose, turi didelį agentų bei partnerių tinklą daugelyje šalių, dirba su naujos kartos valdymo bei komunikacijų sistemomis, darbuotojai specializuojasi pagal geografinius veiklos regionus bei paslaugų būdus, turi logistikos ir tranzito centro valdymą transporto parką ar pan.

Krovinių transportavimas ir ekspedijavimas – didelė veikla, nes tai ne tik krovinio pervežimas ,bet ir visas jo kelionės valdymas. Tokią paslaugą teikiančios įmonės yra labai paklausios.

Dauguma Lietuvoje gyvuojančių logistikos įmonių krovinius gabena keliais, jūra, oru bei geležinkeliais. Kai kurie teikia gyvūnų gabenimo oru, perkraustymo, negabaritinių, pavojingų ir vietinių krovinių pervežimo paslaugas. Prireikus krovinių transportavimo ir ekspedijavimo ar panašaus tipo paslaugų, Lietuvoje galima susidurti tik su viena problema – kaip išsirinkti geriausią logistikos įmonę, kuriai patikėti savo krovinį? Skirtingos logistikos įmonės specializuojasi skirtingose paslaugų tipuose. Atrasti geriausią padės ieškomos paslaugos sukonkretinimas.