Tarptautiniai pervežimai

Administratorius/ October 27, 2014/ Transporto logistika

Daugelis įmonių teikiančių prekes ar paslaugas jau neapsiriboja esama vieta rinkoje. Lietuvai įstojus į Europos sąjungą, atsidarius sienoms bei mažėjant prekių, paslaugų, kapitalo bei darbo jėgos judėjimo apribojimams atsiranda galimybė savo prekes parduoti ne vietos rinkoje, o kitose Europos sąjungos šalyse arba net kituose žemynuose. Atsiranda palyginti naujas reiškinys – rinkos globolizavimas, dėl ko mažėja vietinių pervežimų paslaugos populiarumas, kadangi iškyla didesnė paklausa paslaugų tų transporto įmonių, kuriose didesnę jų veiklos dalį sudaro tarptautiniai krovinių pervežimai.
Tarptautiniai pervežimai gali būti atliekami tik vežėjų turinčių kelių transporto inspekcijos išduotą licenciją, kuri suteikia įmonei teisę vežti krovinius tarptautiniais maršrutais. Kai reikalinga kirsti daugelio valstybių sienas, kartais geriau apsimoka krovinius gabenti oro transportu, nes tuomet nereikia daug laiko gaišti pasienio postuose, kur neretai tenka laukti net po keletą parų. Šios transporto priemonės nepatrauklumas yra tame, kad lyginant su kitomis krovinių transportavimo rūšimis, pervežimo kaštai gali brangti net kelis kartus.
Gabenant negabaritinius krovinius patogiausia juos pervežti laivais, bet trūkumas tas, kad pervežimo procedūra trunka gerokai ilgiau, iškyla didesnė krovinio sugadinimo rizika. Tarptautiniai pervežimai geležinkeliu yra populiaresni tada, kai krovinį reikia pristatyti Iš NVS šalių į Lietuvą ar kitą Europos sąjugos šalį.
Tačiau nežiūrint visų išvardintų transportavimo rūšių privalumų bei trūkumų, populiariausia transportavimo rūšis Lietuvoje išlieka tarptautiniai pervežimai keliais, kurie viso proceso metu kuruojami kompanijos, turinčios išduotą transporto inspekcijos licenciją, kvalifikuotų vadybininkų, todėl rinktis šią tarptautinių pervežimų rūšį pagal nusistovėjusią praktiką yra patogu ir patikima. Tose įmonės, kuriose tarptautiniai pervežimai užima didžiąją jų veiklos dalį, pagal galiojančius tarifus, savo klientais gali pasirūpinti taip, kad esant būtinumui, jų krovinys už atitinkamą atlygį bus nukreipiamas į skubaus pervežimo liniją ir klientą pasieks greičiau.

Share this Post