Krovinių pervežimas vandeniu

administratorius/ December 19, 2013/ Laivai, Transporto logistika/

Krovinių pervežimas galimas ne tik sausuma: keliais, geležinkeliais ar oru, bet labai patogus gabenimas vandeniu, ypač jei reikia pervežti nemažą kiekį krovinio ir tai nėra skubu, nes pastarajam atvejui dažniausiai naudojama oro erdvė ir juo galimas transportas – lėktuvai. Laivininkystė niekaip negali egzistuoti be vandens kelių. Tam tarnauja upės, ežerai, jūros ir vandenynai. Dažniausiai visi kroviniai yra gabenami specialiuose gana nemažų gabaritų konteineriuose, todėl galite drąsiai gabenti norimą kiekį namų apyvokos daiktų, baldų ir kita.

Daugelis transportavimo kompanijų naudoja modernias krovinio sekimo sistemas, kurios leidžia kontroliuoti visą krovinių gabenimo procesą, taip garantuodamos saugumą bei kokybę. Krovinių pervežimas vandeniu yra labai patogus, jei reikalinga gabenti ar kraustytis į kitas šalis, kurios turi vandens pakrantę: Olandiją, Ispaniją, Graikiją, Jungtinę Karalystę, Suomiją ar Estiją. Aišku kraustantis ar norint pervežti krovinį, kuris yra didesnių gabaritų ar svorio, į šalis, esančias už Atlanto ar apsuptas Ramiojo vandenyno, kitų variantų ir nelieka, kaip rinktis pervežimą vandeniu. Krovinių gabenimas jūros keliais – tai puiki galimybė tarpžemyniniam krovinių pervežimui.

Pramonė aktyviai vystosi, taip pat didėja vartotojų poreikis įsigyti vis daugiau importinių prekių. Kasdien didžiulių gabaritų laivai perplukdo krovinius iš vieno žemyno į kitą. Tad ne veltui jūrų transportas – vienas iš seniausių žmonių ir krovinių pervežimo būdų, kuris išliko ir plačiai naudojamas iki mūsų dienų. Per daugelį metų kito tik jų dydžiai, formos, variklių tipai. Dėl nuolat plečiamų uostų ir prieplaukų galima daryti prielaidą, kad krovinių pervežimas vandeniu ir toliau sparčiai populiarės.

Kadangi krovinių pervežimas vandeniu leidžia gabenti daugiau krovinių partijų, dėl šios priežasties sumažėja jų transportavimo išlaidos. Jūrų transportas pritaikytas net labai dideliems kroviniams vežti, o tai ne visada lengva naudojantis sausumos ar oro keliais. Be to, krovinių gabenimas vandeniu yra pigiausias iš visų gabenimo būdų, bet yra gabenimo vandeniu trūkumas – jis trunka gana ilgai. Tačiau jei šis niuansas jums nėra svarbus, krovinių gabenimas vandeniu tampa maksimaliai patogūs bei saugūs.