Ką reikia žinoti apie krovinių pervežimą?

administratorius/ November 3, 2020/ Krovininis transportas, pervežimai/

Krovinių gabenimas – tai ne vien tik krovinio pristatymas iš taško A į tašką B. Būtų labai puiku, jeigu būtų taip viskas paprasta. Tačiau net ir menkiausio krovinio pervežimas reikalauja ištisos grandinės skirtingų žinių, organizavimo ir kontrolės. 

Perduodant savo krovinį pervežimo paslaugai, labai svarbu žinoti keletą svarbių dalykų. Vienas iš jų – tai, kad nuo krovinio perdavimo vežėjui už jo pristatymą ir saugumą tampa atsakingas vežėjas. Tiesa, išskyrus tuos atvejus, jeigu užsakovas nutyli arba pateikia neteisingą, klaidinančią informaciją apie krovinį ir tai turi įtakos krovinio saugiam pervežimui. Kitaip tariant, svarbu žinoti, kokios yra prievolės ir pareigos kiekvienos iš dalyvių pusės ir kokios atsakomybės yra numatytos.

Svarbu atsižvelgti į tai, jeigu pervežamas krovinys reikalauja specialaus transporto ar specialaus temperatūrinio režimo. Tai labai svarbu nurodyti vežėjui ir visa tai tinkamai dokumentuoti. Jeigu nėra nurodoma, kad tai yra svarbu, o vežėjas to negali žinoti, jis negali atsakyti už tokio krovinio netinkamas gabenimo sąlygas. 

Be to, saugiam krovinių pervežimui vykdyti, krovinys turi būti tinkamai supakuotas ir paruoštas paties užsakovo. Taip pat tokia paslauga gali būti suteikta vežėjo užsakovui pageidaujant. Priklausomai nuo krovinio tipo ir jam keliamų reikalavimų, vežėjas turi turėti tam reikalingus dokumentus ir licencijas. Taip pat ir už tinkamas krovinio sandėliavimo sąlygas, jeigu tai numatyta krovinio gabenimo sutartyje, yra atsakingas vežėjas. 

Krovinių pervežime ne mažiau svarbus yra krovinio draudimas, kuriuo paprastai rūpinasi krovinio vežėjas. Tačiau atskirais atvejais verta draudimu papildomai pasirūpinti ir užsakovui, kadangi vežėjo taikomas draudimas taikomas dažniausiai iki tam tikros sumos. Jeigu krovinio vertė itin didelė, papildomas draudimas tiesiog būtinas, siekiant sumažinti finansinius nuostolius, įvykus nelaimingam atsitikimui.