Dviračių transportavimas kelionėje

Administratorius/ November 3, 2020/ Kelionės automobiliu

Dažnai važiuojant į pajūrį ar grįžtant iš jo galima pamatyti automobilius, vežančius vieną ar kelis dviračius. Tai tampa labai įprasta praktika, ypač tarp žmonių, kurie stengiasi visur ir visada gyventi kuo sveikesnį gyvenimą. Dviratis – puiki transporto priemonė, kurios pagalba galima ne tik nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą, tačiau daryti tai su nauda kūnui, palaikant sveiką gyvenseną ir prisidedant prie ekologijos bei gamtos tausojimo. 

Tačiau iki šiol ne visi ryžtasi vežti su savimi dviračius į keliones, nes retas turi pakankamai talpias transporto priemones kad jų viduje galima būtų vežtis dviračius, o išoriniai laikikliai, kurios galima įsigyti net internetu, vis dar yra naujovė, kelianti daugiau klausimų nei duodanti atsakymų. Žinoma joks kitas būdas savo saugumu nesusilygins su transportavimu bagažinėje, tačiau jei tokios galimybės nėra, tai lieka dar bent kelios opcijos, kurios leis į kelionę vežtis ir taip pamėgtus dviračius.

Vienas iš dažniausias matomų būdų yra stogo laikikliai. Tai puikus būdas kompensuoti vietos trūkumą ir vežtis su savimi iki 4 dviračių. Kai kurie stoginiai laikikliai reikalauja priekinių ratų nuėmimo, tačiau dauguma yra pritaikyta vežti pilnai surinktus dviračius. Žinoma toks būdas kiek turi įtakos vairavimui, nes tenka įvertinti pakitusi transporto priemonės aukšti ir padidėjęs pasipriešinimas daro įtaką ir automobilio kuro sunaudojimui.

Dar vienas būdas – laikikliai tvirtinami iš automobilio galo. Jie būna dviejų tipų: tvirtinami prie bagažinės durų arba prie kablio. Pirmas variantas yra pigesnis ir dažniau sutinkamas, tačiau tinka tik hečbekams ir universalams. Jis apriboja vaizdą pro galinį langą ir patekimą į bagažinę, ir išlieka automobilio subraižymo tikimybė. Antruoju atveju, kai kuriuose modeliuose yra galimybė naudoti bagažine nenuimant dviračių ir gali būti naudojami su bet kurio kėbulo tipo automobiliais. 

Share this Post