Koks tinkamiausias transportas Barselonoje?

Lauryna/ November 8, 2018/ Transportas kelionėms

Barselona – tai vieta, kur lankytojų ir keliautojų netrūksta ištįsus metus, nepaisant to, koks tai metų laikas. Čia visada galima pasigrožėti nuostabiu Ispanijos miesto kraštovaizdžiu, aplankyti smagiausias Barselonos istorines ir pasilinksminimo vietas. Puikiai dera tarpusavyje kultūra su naujo pasaulio įpročiais. Negana to, Barselonoje gerai išvystyta infrastruktūra, patogu keliauti, o būdų kaip yra apstu. Kokį transportą pasirinkti, priklauso tik nuo pačių turistų ir poreikių.

Automobilio nuoma

Jeigu esate patyręs ir atidus vairuotojas, tuomet puiku! Nes Ispanijoje yra ganėtinai griežtos kelių eismo taisyklės ir didelės gręsiančios baudos už jų nesilaikymą. Barselonoje yra mažai vietos automobiliui palikti, nebent naudojantis požeminėmis stovėjimo aikštelėmis. Jeigu planuojama keliauti miesto centre, tuomet verčiau susilaikyti nuo automobilio nuomos, nes ten gatvės yra siauros, tinkamos pėstiesiems ir viešajam transportui. Tai kokį transportą rinktis ir kaip keliauti Barselonoje?

Patogus keliavimas Barselonos centre

Barselonoje gausu įvairių būdų, maloniam ir greitam turizmui užtikrinti, nes viešojo transporto sistema yra ganėtinai pažengusi, čia veikia: metro, tramvajai, autobusai, taxi ir dviračių nuomos paslaugos. Keliaujant visuomeniniu transportu, galima patogiai jaustis, nes šis yra tvarkingas, patogus, veikia oro kondicionieriai, o punktualumas neišpasakotas. Viešojo transporto pagrindinis pliusas ir privalumas yra tai, kad galima pasiekti visas pagrindines Barselonos vietas.

Metro

Tai veikiausiai pats patogiausias ir greičiausias viešasis transportas keliaujant Barselonoje. Metro įėjimą galima atpažinti iš, baltos M raidės raudoname fone, ženklo, o nespėjus į vieną, nėra ko nerimauti, nes labai greitai galima sulaukti kito. Nors metro žemėlapiai yra iškabinti kiekvienoje stotyje, tačiau pravartu su savimi turėti kišeninį variantą, kurį nebrangiai galima įsigyti pačioje stotyje. Metro turi net aštuonias veikiančias linijas, iš kurių penkios kursuoja miesto centre. Bilietas yra nebrangus, vienkartinis kainuoja vos eurą penkiolika, o ketinant naudotis šiuo transportu dažniau galima sutaupyti perkant dešimties kelionių bilietą, kuris kainuoja apie septynis eurus, taip pat galima nusipirkti vienos dienos ir daugiau galiojančius bilietus.

Tramvajai

Barselonoje šiai dienai tramvajai yra itin švarūs ir ekologiški, ko nebuvo galima pasakyti anksčiau, kuomet miestui šios transporto priemonės teko atsisakyti. Nors sistemą sudaro tik dvi linijos, su tramvajumi galima nukeliauti greitai ir patogiai į gyvenamuosius rajonus, prekybos centrus ir pramoninius rajonus. Reikia atminti, kad vienkartinis bilietas galioja trisdešimt minučių, o kaina yra kiek brangesnė, negu renkantis metro: vienkartinis bilietas siekia pusantro euro, o dešimties dienų iki aštuonių eurų.

Autobusai

Autobusais patogu keliauti ne tik dėl to, kad jų čia veikia net iki tūkstančio, bet ir tai gali tapti puikiu pasirinkimu judėjimo negalią turintiems žmonėms ir turistams, nes visi autobusai be išimties yra tam pritaikyti. Dauguma autobusų važiuoja kas dvidešimt ar trisdešimt minučių, o tikslūs tvarkaraščiai yra iškabinti kiekvienoje stotelėje. Naktibaldos veikiausiai apsidžiaugs, nes naktiniam gyvenimui įpusėjus, galima be problemų grįžti į savo apartamentus su naktiniu autobusu, nelaukiant ryto.

Taxi paslaugos

Veikiausiai taxi patogiausia važiuoti iš oro uosto arba atgal, nes su sunkiu bagažu, kitomis transporto priemonėmis važiuoti pernelyg sudėtinga. Taxi Barselonoje nėra labai brangus transportas, tačiau vežantis kartu sus savimi vietos reikalaujantį bagažą, teks už tai papildomai susimokėti. Kai kurie automobiliai pritaikyti negalią turintiems žmonėms, o norint išsikviesti taxi keliaujant dar su šešiais žmonėmis nėra problemų. Arbatpinigiai nėra būtinas dalykas, jeigu kelionė buvo nemaloni, tačiau čia priimta mokėti nuo penkių iki dešimties procentų papildomai už kelionę, atsižvelgiant į įmonės ir automobilio paprastumą arba prabangą.

Skrydžiai į Barseloną: Skrendu.lt

Share this Post