Automobilių nuoma Korfu saloje

Lauryna/ November 6, 2018/ Transportas kelionėms

Korfu yra viena gražiausių vietų atostogoms ar povestuvinei kelionei. Čia ilgą laiką nepaliauja žaliuoti augmenija, citrinmedžiai, alyvmedžiai, o paplūdimiai stebina savo skaidrumu ir primena rojų žemėje. Šį vietovė yra tiesiog puiki, norint pasimėgauti romantika, pažinti vietinę kultūrą ir tradicijas. Visgi, pažinti salą gali būti kiek sunku be automobilio – tai juk greičiausias ir daugiausia laisvės žadantis transportas, tačiau nuomojantis automobilį reikia žinoti kiek daugiau, negu galimus automobilių nuomos punktus.

Automobilių stovėjimo aikštelės

Pastatyti automobilį Korfu saloje yra kur, galimos tiek mokamos, tiek nemokamos vietos. Pastarųjų sezono metu teks gerai paieškoti, nes automobilių nuoma Korfu saloje yra ganėtinai populiarus dalykas. Taupant laiką, arba neradus nemokamos vietos, visada ją galima rasti mokamoje stovėjimo aikštelėje. Stovėjimų aikštelių tipai yra įvairūs ir nuo to priklauso kaina, kuri gali svyruoti nuo vieno iki trijų eurų. Viešbučiai siūlo savo svečiams nemokamas vietas, kurių priklausomai nuo dydžio gali ir neužtekti. Tokiu atveju tenka pasirūpinti vieta, kur galima ramia sąžine palikti nuomotą automobilį.

Eismo taisyklių laikymasis

Korfu yra vieta, kur privalu laikytis kelių eismo taisyklių, kitu atveju teks susimokėti dideles baudas, kurios gali viršyti net visos kelionės kainą kelis kartus. Svarbu laikytis greičio apribojimų, nors ženklinimas ne visur naudojamas, tokiu atveju reikia atsižvelgti ir orientuotis kokia tai vietovė. Kaimo gyvenvietėje leistinas greitis 50 km/h, o užmiestyje ar negyvenamoje vietovėje 90 km/h. Galima pamatyti ženklų su greičio apribojimu, kuris gali būti 20 km/h arba 40 km/h.

Kaip ir daugumoje šalių, reikia būti prisisegus saugos diržus, keliaujant su vaikais, įsitikinti ar vaikiška kėdutė funkcionuoja ir teisingoje padėtyje. Taip pat netoleruojamas kalbėjimas telefonu vairuojant. Lenkti kito automobilio Korfu saloje negalima, todėl kitiems vairuotojams reikia būti kiek tolerantiškiems ir atsikvėpti, juk atostogos ir nėra kur skubėti. Reikia gerbti ne tik vairuotojus, bet ir pėsčiuosius, juos praleisti.

Kuras ir degalinės

Nors degalinių yra pakankamai daug ir patogiose sustojimo vietose, tačiau išsiruošus važinėtis nuomotu automobiliu kuro sąnaudomis reikia pasirūpinti iš anksto, nes beveik visos degalinės užsidaro 19:00. Yra išimčių, kuomet degalinės dirba valandą ar bent porą valandų ilgiau, tačiau jos tik kelios ir galima rasti jas centre.

Planuojantis savo biudžetą kelionei į Korfų salą, reikia žinoti kuro kainas:
1l 95 benzino kainuoja apie 1,62 eurus;
1l 92 benzino – 1,84 eurus;
1l dyzelio – 1,34 eurus.

Planuojantis kelionę į Korfų ar bet kuria kitą vietovę, būtinai reikia pasidomėti vietinio transporto galimybėmis, norint išvengti neplanuotų išlaidų.

Share this Post