Kokia automobilio pavarų dėžės paskirtis?

Lina/ December 2, 2021/ Automobilių dalys

Pavarų dėžių paklausą lemia tai, kad bet kuris modernus variklis turi gana siaurą alkūninio veleno sūkių diapazoną, kuriame sukimo momentas ir galia turi maksimalias reikšmes tam tikrai degalų sąnaudų vertei. Be to, joks variklis negali suktis neribotą laiką – bet kuris variklis turi tam tikrą „raudonąją zoną“, tai yra, alkūninio veleno sukimosi greitis yra tiesiog nepriimtinas, kitaip rimtos žalos bus neišvengiama.

Kas yra pavarų dėžė?

Pavarų dėžė dažniausiai vadinama mechanizmu, kurio pagrindinė paskirtis yra perduoti variklio alkūninio veleno sukimosi judesį į kardaninį veleną arba priekinės ašies veleną (atitinkamai galiniais ar priekiniais varomais modeliais), taip valdant transporto priemonę. keičiant parametrus. Greitis ir sukimo momentas bei važiavimo kryptis (į priekį arba atgal).

Natūralu, kad nėra dėžės, galinčios padidinti variklio galią, tačiau, kita vertus, ją galima pakeisti taip, kad ji geriausiai atitiktų faktines eksploatavimo sąlygas, pakeitus perdavimo santykį tarp jos įvesties ir išėjimo į palankiausias degalų taupymo ir traukos greičio charakteristikas. Be to, pavarų dėžės „pareigos“ apima variklio tuščiosios eigos režimo įgyvendinimą ir transporto priemonės galimybę važiuoti atbuline eiga. Pavarų dėžių naudojimo būtinybė kyla dėl alkūninio veleno ir varomųjų ratų kampinių greičių skirtumo, kuris neleidžia varomųjų ratų varyti tiesiai iš alkūninio veleno. Taigi šiuolaikinio variklio alkūninio veleno kampinis greitis, kaip taisyklė, svyruoja nuo 500 iki 9000 aps./min., o varomųjų ratų kampinis greitis gali būti nuo 0 iki 1800 aps./min. Iš to išplaukia, kad šiame parametre neįmanoma derinti vieno su kitu nenaudojant pavarų dėžės. Galiausiai jie turi gana siaurą diapazoną, kuriame turi palankias sukimo momento charakteristikas – nuo 3000 iki 7000 aps./min., kurių negalima „pririšti“ prie realių eksploatavimo sąlygų, jei bandysite apsieiti be pavarų dėžės tipo įrenginių.

Kaip išspręsti šias problemas?

Paprasčiausias būdas yra naudoti specialiai parinktas pavaras, kad būtų galima pakeisti tokius parametrus kaip pavaros greitis ir veleno sukimo momentas. Dabar, pradedant judėti, pirmosios pavaros pasirinkimas reiškia, kad pasirinkome pavarų porą, kurių perdavimo skaičius atitinka pirmą įjungtą pavarą. Kadangi, didėjant pavarų skaičiui, pavarų skaičius dažniausiai mažėja, tokiu atveju turėsime didžiausią perdavimo santykį, mažiausią varomųjų ratų sūkių skaičių, bet didžiausią įmanomą sukimo momento vertę. Tolimesnio įsibėgėjimo metu viena po kitos įjungiamos kitos pavaros, dėl kurių didėja ratų greitis, bet mažėja sukimo momentas. Net ir šis trumpas aprašymas rodo, kad pavarų dėžė atlieka svarbias funkcijas, be kurių apie jokį vairavimą nebūtų nė kalbos. Taigi, pavarų dėžė iš esmės yra kelių pakopų pavarų dėžė, kurios pagalba alkūninio veleno sukamąjį judesį galima paversti transporto priemonės transliaciniu judesiu.

Įrankio numeris – koks žvėris?

Šis terminas reiškia dviejų sąveikaujančių pavarų sukimosi greičių santykį. Kitaip tariant, pavaros krumpliaračio ir varančiosios pavaros dantų skaičiaus santykis yra pavaros santykis. Skirtingoms pavaroms natūraliai reikalingi skirtingi pavarų skaičiai – aukščiausia pavara įjungiama žemiausia (1 pavara), o žemiausia – aukščiausia. „Tiesioginė“ transmisija atitinka pavarų skaičių, lygų vienai. Renkantis pavarų padėčių skaičių, jos dažnai pasirenkamos taip, kad jos būtų nepertraukiamos. Galima pateikti pavyzdį: turime dvi viena su kita sujungtas pavaras, ant kurių kiekvienos išilgai žymės uždedame žymeklį – priešais vienas kitą. Jei tam tikros pavarų poros pavarų skaičius yra lygus, pavyzdžiui, dviem, tai reiškia, kad lygiai du apsisukimai nuo sukimosi pradžios, pavarų žymės vėl sutaps. Ir kas du apsisukimus šis paveikslas kartosis – sutaps ta pati dantų pora, tai yra, ši pora apkraunama labiau nei kitos ir dėl šios priežasties nulūš ar susidėvės daug greičiau. Dėl šios priežasties pavarų skaičiaus pasirinkimas yra gana svarbi operacija, o jų reikšmės pasirenkamos kaip trupmeninės.

Share this Post