Automobilių stiklų keitimas: pirmoji pagalba skilus priekiniam langui

administratorius/ August 25, 2015/ Automobilių dalys/

Dažnai žmonės važinėdami automobiliu net nesusimąsto, kokia svarbi automobilio dalis yra priekinis automobilio stiklas. O juk kiekvienas vairuotojas, žiūrėdamas į šią mašinos dalį praleidžia didžiąją dalį vairavimo laiko. Priekinis automobilio stiklas ne tik užtikrina vairuotojui važiuojamosios dalies gerą matomumą, bet ir apsaugo nuo oro sąlygų, esančių lauke. Automobilio stiklas kartu yra ir labai svarbus, vadinamosios pasyvios saugos, sistemos elementas. Jis sujungia didžiulę tuščią kėbulo dalį priekyje, taip sudarydamas tvirtą konstrukciją, pasiruošęs slopinti smūgį automobilio avarijos atveju.

Važinėjant Lietuvoje keliai ne visada būna švarūs ir tvarkingi. Be to mūsų krašte dar yra daug kieta danga nepadengtų kelio kilometrų. Tokiame kelyje, kur intensyvus transporto srautas, užtenka mažiausio kieto akmens gabalėlio, kuris iš po automobilių ratų gali lengvai pakilti ir atsitrenkti į priekinį stiklą. Ko gero taip yra nutikę ne vienam vairuotojui. Tą akimirką automobilio stiklas dažniausiai nepažeidžiamas plika akimi matomu įtrūkimu, tačiau maža mikroskopine įdauža stiklas gali būti įskeltas. Tokiu atveju automobilių stiklų keitimas – tik laiko klausimas.

Automobiliu važinėjant priekinis stiklas nuolatos patiria vibracijas, o įvairi temperatūrų kaita taip pat intensyviai veikia stiklą. Juk šaltą žiemą tik nuvalę sniegą nuo automobilio iškart puolame šildyti saloną ir pučiame kuo karštesnį orą tiesiai į dažnai dar ledu padengtą stiklą. Tokiu pačiu principu stiklas veikiamas ir vasarą. Dažną karštą vasaros dieną mėgstame įsijungti automobilio oro kondicionierių ir mėgauti vėsa salone, kai kitoje stiklo pusėje vasariškas oras šildo stiklą. Taip veikiamas priekinis stiklas patiria nemažas apkrovas skirtingų temperatūrų dėka: iš vienos pusės verčiamas plėstis, iš kitos trauktis. Tokiomis sąlygomis veikiamas priekinis automobilio langas anksčiau ar vėliau pareikalaus stiklų keitimo paslaugos.

Taip veikiami automobilio stiklai su nematomomis mikro įdaužomis dažnai važiuojant per duobes ar kitokių apkrovų metu, gali staiga skilti labiau, ir automobilio įdauža išryškėja, atsiranda ilgas trūkis, kuris jau trukdo matomumui ir kelia tolesnio stiklo skilimo grėsmę. Laiku nesusirūpinus dažnai belieka tik vienintelė išeitis – automobilio stiklų keitimas.

Būtina prižiūrėti ne tik automobilio variklį ar išorę, bet ir vieną iš pagrindinių vairuotojo matomų automobilio elementų – priekinį langą. Jis turi būti ne tik švarus ir skaidrus, bet ir be įtrūkimų. Tačiau ir nutikus nelaimei – stiklų keitimas yra paslauga, kurios negalima atidėlioti.

Gero kelio!