Kokį automobilį geriausia įsigyti jaunam pradedančiajam vairuotojui?

Lina/ November 11, 2020/ Automobilio pirkimas/

Jaunam pradedančiajam vairuotojui neretai dar sunku susigaudyti automobilių „pasaulyje“. Juk užklupusi euforija, turint išsvajotą pažymėjimą nėra lygu patirčiai kelyje, be to, neatneša ir papildomų žinių apie tai, kokią transporto priemonę dabar pasirinkti. Dažniausiai tai yra būtent pinigų klausimas, ypač dėl to, kad pradedančiaisiais vairuotojais neretai tampa būtent būsimi arba jau esami studentai, kuriems šis akcentas yra itin svarbus. Tad, kokį automobilį geriausia įsigyti dar tik pradėjus vairuoti?

Pirmiausia, turėtume pradėti nuo automobilio dydžio. Jeigu dar nepasitikite savimi bei norite įgyti kuo daugiau patirties, prieš pirkdami įprasto dydžio automobilį pasirinkite mažesnę mašiną, kuri padės geriau išmokti vairuoti. Nedidelė transporto priemonė gali pagelbėti siekiant pajusti gabaritus, įsidrąsinti parkuojant bei elgiantis kelyje. Taipogi, reikėtų atsižvelgti ir į turimą biudžetą, mat svarbu prisiminti, jog kainuos ne tik automobilio pirkimas, bet ir remontas. Žinoma, perkant seną, ilgai naudotą ir itin pigų automobilį, taipogi galime pasigailėti – galbūt šio remontui reikės investuoti gerokai daugiau, nei iškart nusipirkus šiek tiek brangesnę transporto priemonę. Bet kokiu atveju, tai yra išties individualu, todėl atsižvelkite į savo turimą biudžetą. Visgi, investuoti didelių sumų greičiausiai nevertėtų, juk pirmasis automobilis yra skirtas tam, jog įgytumėte patirties, todėl tikėtina, jog ant jo tikrai atsiras tam tikrų įbrėžimų, o galbūt net ir rimtesnių incidentų pasekmių. Kitas svarbus akcentas, tai automobilio naudojimo patogumas ir ekonomiškumas. Pastarasis punktas gali tapti dar svarbesniu, jeigu esate studentas. Be to, nereikėtų pirkti itin galingo automobilio, kadangi, kaip jau žinome, pradedančiųjų vairuotojų greitis yra ribojamas labiau, nei kitų eismo dalyvių, todėl transporto priemonės galingumas neturėtų būti itin aktualus.

Visgi, būsimo automobilio pasirinkimas nėra vienintelis svarbus dalykas pradedančiajam vairuotojui. Reikia ir kuo daugiau išmanyti apie įvairias transporto priemonės detales, pavyzdžiui, padangas, kurias reikėtų keisti sezoniškai, jeigu šios nėra universalios, kitaip galime ne tik sumažinti važiavimo komfortą, tačiau ir būti nesaugūs kelyje, ypač žiemą. Padangos kaina už vienetą itin svyruoja, todėl galite rasti tiek pigų, tiek brangų variantą, tačiau taupyti tokiu atveju tikrai negalima. Juk kokybiškos, sezoną atitinkančios padangos sumažina galimų avarijų tikimybę, ypatingai, jeigu kalbame apie šaltąjį metų laikotarpį. Dar vienas svarbus dalykas, kurį turėtų išmokti kiekvienas pradedantysis vairuotojas – tai pačiam pasikeisti automobilio ratą. Juk niekada nežinote, kur ir kada nutiks tokio tipo nelaimė, todėl itin svarbu išmokti ir gebėti tai padaryti patiems tam, jog sutaupytumėte savo laiko ir nervų, kurių bus apstu, jeigu viduryje kelio teks laukti kažkieno kito pagalbos.

Taigi, išsirinkti pirmąjį automobilį gali būti išties nelengva, tačiau pirmiausiai reikėtų pradėti nuo turimo biudžeto. Jeigu ne itin savimi pasitikite ir manote, jog dar gerokai trūksta vairavimo įgūdžių, rinkitės šiek tiek mažesnį automobilį, su kuriuo bus lengviau manevruoti kelyje bei parkuoti jį stovėjimo aikštelėse. Taipogi, neinvestuokite į transporto priemonę pernelyg daug, mat tikėtina, jog ji tikrai turės nemažai įbrėžimų ar net rimtesnių pažeidimų. Nesirinkite ir itin galingų automobilių, be to, prisiminkite, kad neužteks tik jį įsigyti, reikės turėti draudimą, praeiti techninę apžiūrą, skirti pinigų remontui bei kurui, todėl gerai pasvarstykite savo galimybes ir nesirinkite automobilio, kurio nesugebėsite išlaikyti, ypatingai, jeigu važinėti norite kuo dažniau. Sėkmės renkantis ir saugių kelionių!