Kada reikia antikorozinės dangos, o kada ne?

Migle/ June 25, 2019/ Automobilio patikra/

Automobiliai – kasdienė susisiekimo priemonė, padedanti nuvykti iš taško A į tašką B. Šiais laikais be automobilio yra retas lietuvis, dažnai šeimoje yra laikoma net ne viena, o net pora mašinų, kadangi kiekvienam reikia nuvykti į darbus, mokslus, nuvežti ir pasiimti vaikus iš darželio ar mokyklos, o padaryti tai su automobiliu yra daug paprasčiau ir, žinoma, greičiau. Visgi, apie automobilių priežiūrą išmano anaiptol ne kiekvienas, o norintys sutaupyti ar apsaugoti savo mašiną renkasi daug įvairių būdų. Vienas iš jų – antikorozinė danga.

Kas yra antikorozinė danga?

Ankščiau buvo priimta manyti, kad antikorozinė danga yra reikalinga kiekvienam automobiliui, tačiau bėgant metams ir keičiantis technologijoms gal vis dėlto kažkas pakito? Klausimas ar automobiliui reikia antikorozinės dangos vis dar yra neatsakytas šimtu procentų, todėl pateikiame keletą paaiškinimų ir patarimų, kuriuos perskaitę tikimės, kad lengviau apsispręsite, kuris variantas jums yra tinkamesnis.

Antikorozinė danga yra automobilio apsauga nuo įvairių veiksnių. Šia danga galima apsaugoti įvairias automobilio dalis, kurioms dažniausiai gresia likti pažeistoms, tai automobilio durelės, dugnas, arkos ir kitos dalys.

Antikorozine danga automobilį galima padengti daugelyje automobilių servisų. Jie yra nuplaunami ir gerai išdžiovinami, tada nuvalomi senos dangos likučiai ir tik tai padarius yra purškiama mašiną apsauganti danga.

Ar jums reikia antikorozinės dangos?

Jeigu vairuojate apysenį automobilį arba ką tik įsigijote jau naudotą automobilį ir norite jį apsaugoti nuo gamtos išdaigų, tada būtinai pasirūpinkite antikorozine apsauga. Bent jau apsaugokite automobilio dugną ir ratų arkas. Žinoma, antikorozinei dangai nesuteikiama šimtaprocentinė garantija ir, kad ji puikiai tarnaus būtų ganėtinai naivu tikėtis. Visgi, pabandyti verta, nes kažkokia apsauga vis tiek bus.

Tačiau, jeigu jūsų automobilis naujas arba jeigu žadate jį keisti, tai šios dangos jums gali ir nereikėti. Naujų automobilių kėbulo metalas yra nesusidėvėjęs, todėl antikorozinės apsaugos jam tikrai nereikia. Automobilių savininkai, kurie sau gali leisti keisti automobilį kas kelerius metus gali šios dangos tikrai nepurkšti.